Pumptrack Říčany

Pumptrack Říčany

První pumptrack s asfaltovým povrchem v okolí Prahy.

Za školou U Říčanského lesa leží na rozloze 1,5 ha sportovní areál. Naleznete zde fotbalové hřiště s umělou trávou, atletický ovál, venkovní tribunu, pumptrack, skatepark, víceúčelové hřiště, dětské hřiště, workout fitness, parkour a lezeckou stěnu.

Pumptrack a Skatepark
Pumptrack je uzavřený okruh s asfaltovým povrchem určený pro jízdu na kole. Tvoří ho klopené zatáčky a vlny. Do pohybu se zapojuje celé tělo a je to zábavný prostředek pro zlepšení fyzické kondice.

Nechybí zde ani členitá rampa pro skateboarding, díky níž zde mohou skateboardisti své triky zdokonalovat. Skate park tvoří železobetonový skateboardový bazén zapuštěný do terénu o hloubce až dva metry. Celkový design je podřízen funkčnosti překážek a pohodlnému rozjezdu na jednotlivé překážky.

Parcour a lezecká stěna
Dále se zde nachází pět posilovacích míst, parkour a lezecká stěna. Stěna je opláštěna přesně spásovanými laminátovými panely, které co nejvíce připomínají skutečnou skálu. Půdorys lezecké stěny je nepravidelného obdélníkového tvaru rozměru 8,1x3,1 metru. Výška stěny je 10,3 metru.

Pro děti vzniklo hřiště s trampolínou, skákacím panákem, lanovou prolézačkou, skluzavkami, pískovištěm a dalšími prvky.

Ve východní části pozemku je atletický ovál uprostřed s fotbalovým hřištěm. Atletický ovál v délce 250 m s průměrem oválu 23 m má čtyři dráhy na oválu a šest na rovince. Součástí atletické rovinky tvoří sektor skoku dalekého, který je umístěn na konci atletické rovinky. Nechybí ani sektor pro skok vysoký a vrh koulí. Vedle atletické rovinky se nachází venkovní tribuna betonové konstrukce 30 x 2,55 m. Na části tribunových prvků budou umístěny sedáky vyrobené z plastových prkenných profilů.

Uvnitř atletického oválu je umístěno hřiště pro kopanou s povrchem z umělé trávy se vsypem. Hrací plocha hřiště je 60x40m přičemž celkový rozměr hřiště je 62 x 47,4m.

 

realizace: www.dirty-parks.cz projekt: www.cemba.eu

Grundinformation

Ort: Říčany, sportovní areál U Lesa, ulice U Olivovny

GPS: 49°59’17.498″N 14°41’12.997″E

Region: Středočeský

Web: www.dirtbiker.cz

Mehr Infos: asfaltový povrch