Bikepark Kopřivná

Wandern – Bikepark Kopřivná

 • Bílá Opava

  Naučná stezka Bílá Opava (7 km) začíná v Karlově Studánce. Vodopády Bílé Opavy jsou součástí Národní přírodní rezervace Praděd a nejpůsobivějším místem v pohoří Jeseníků. V nejhořejším úseku jsou peřeje, kaskády a vodopád. Nejvyšší vodopád má výšku téměř 8 m. Po celém délce toku je pstruhová voda. Kolem vodopádů prochází trasa naučné stezky s informačními tabulemi. Cesta kolem vodopádů je náročná, překonává kaňon několika lávkami a po žebřících.

 • Hrad Sovinec

  Hrad Sovinec a stejnojmenné městečko se nacházejí 13 km jižně od Rýmařova. Na Sovinci probíhají příležitostné výstavy, jsou zde pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků a prezentace tradičních řemesel.

 • Praděd

  Nejvyšší a nejnavštěvovanější vrchol Moravy určitě upoutá svou výškou (1492 m) a možnostmi vyžití, hlavně sportovními. Poskytuje podmínky pro pěší turistiku, sjezdové a běžecké lyžovaní. Z vrcholu je výhled na Rychlebské hory, Kralický Sněžník a další. Výstup na vrchol je velmi jednoduchý, vede na něj asfaltová cesta. Výstup můžete zahájit např. na Ovčárně, kam vás doveze autobus, a nebo na Hvězdě u Karlovy Studánky.

 • ​Karlova Studánka

  Karlova Studánka leží severozápadním směrem od města Bruntál a tvoří vstupní bránu na vrchol Praděd, který se zvedá západním směrem nad obcí a je nejvýše položeným místem pohoří Jeseník. Karlova Studánka je jednak vyhledávanou rekreační oblastí a jednak světoznámými lázněmi, a to především pro léčbu dýchacího ústrojí.