Bikepark Lipno

Wandern – Bikepark Lipno

 • FRYMBURK

  Je vzdálen cca 9 km od Lipna nad Vltavou. Leží ve výšce 708 m nad mořem. Žije zde asi 1330 obyvatel. První zprávy o Frymburku pocházejí ze 13. století. Tehdy obec patřila Jindřichovi z Rožmberka. V 15. století byla povýšena na město. Při napouštění Lipenského přehradního jezera byl Frymburk z větší části zatopen. Z původní obce se dochovalo náměstí, jímž se táhne park s letitými stromy a barokní kašnou.

 • LIPENSKÁ PŘEHRADA

  První poválečné vodní dílo, které vytvořilo největší umělou vodní plochu v tehdejším Československu, bylo vybudováno na horním toku řeky Vltavy u dřevařské osady Lipno s cílem využití energetického potenciálu řeky.

 • LIPNO NAD VLTAVOU

  Lipno nad Vltavou je malebná obec v jižních Čechách ležící na levém břehu údolní nádrže Lipno nedaleko přehradní hráze v nadmořské výšce 776 m, počet obyvatel 692. Historie obce sahá až do 16. století, první písemná zmínka o obci pochází již z roku 1530.

 • ROŽMBERK NAD VLTAVOU

  Rožmberk nad Vltavou je známý zejména díky zdejšímu hradu, který je jedním z nejstarších v jižních Čechách, a také jako oblíbené tábořiště vodáků na řece Vltavě. Městečko leží v nadmořské výšce 528 m 17 km od Lipna nad Vltavou. Obec založil v roce 1262 Vok z Rožmberka v podhradí nového hradu.

 • STEZKA KORUNAMI STROMŮ

  V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 18 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Vrcholným zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů.

 • VYŠŠÍ BROD

  Městečko Vyšší Brod leží asi 12 km od Lipna nad Vltavou na pravém břehu řeky Vltavy v Trojmezné hornatině v nadmořské výšce 571 m. Počet obyvatel 2630. Je oblíbeným turistickým centrem lipenské oblasti a obvyklým východiskem vodáků při sjíždění řeky Vltavy. Ves vznikla počátkem 13. století.