Pumptrack Boskovice

Pumptrack Boskovice

Sportpark Boskovice

Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možný projíždět bez šlapání. Okruh je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Princip pumptracku je v tom, že kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem těla nahoru a dolů.

Součástí sportrparku jsou i:

Boskovické stezky

Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka. Traily jsou součástí areálu Sportpark Boskovice a dostaly název Boskovické stezky.
Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pumptracku
Singltraily začínají i končí v areálu Sportparku Boskovice a mají charakter okruhů. Začátky, konce a křížení trailů jsou vyznačeny dřevěnými sloupky se štítky s číslem trailu.

 

AKCE:

V neděli 17. dubna 2022 v dopoledních hodinách se zde uskuteční v rámci seriálu BAJKERE ROZJEĎ TO!, závod PumpTrackRace Boskovice, které pořádá Drahanský sport.

Základní informace

Lokalita: Sportpark Boskovice

GPS: 49°29’15.044″N 16°39’35.894″E

Kraj: Jihomoravský

Web: www.boskovickestezky.cz

Další info: hliněný povrch