Singletrails Bílá

Walking – Singletrails Bílá

 • Dřevěný kostel sv. Bedřicha v Bílé

  Dřevěný kostel v Bílé se podobá skandinávským středověkým kostelům, které ve zděné podobě vznikaly v 8. století v prostředí Velké Moravy.

 • Prales Salajka‑Bumbálka

  Pralesní rezervaci tvoří velmi vzácný zbytek jedlobukového pralesa s průměrným věkem 280 let. Legendární jedlí zde byla tzv. Tlustá Tonka, která měla kolem 350 let.Tento prales je ukázkou přirozeného stavu lesa, který v minulosti pokrýval značnou část Beskyd.

  More
 • Rozhledna Miloňová

  Dřevěná rozhledna na kopci Miloňová, cca 6 km severovýchodně od Velkých Karlovic, byla postavena v roce 2012 a slouží také pro kontrolu požárů v rozsáhlém karlovickém údolí.

 • Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

  Nejnavštěvovanější skanzen v ČR – Valašské muzeum v přírodě – vznikl v Rožnově pod Radhoštěm a rozprostírá se ve zdejším lázeňském parku a přiléhajícím svahu.

 • Stezka Beskydských pašeráků

  Výchozí místo: Horní stanice lanové dráhy (lístek na lanovku zakoupíte na pokladně) Délka trasy: 1,6km Jedinečná dětská ferrata (jištěná cesta) v ČR. Zábavná stezka plná průlezek, visutých mostů zajímavých míst, skrýší Trasa vhodná pro: pěší turisty, rodiny s dětmi bez kočárku. Fotky z pašerácké stezky naleznete ve Fotogalerii Zájemci si zapůjčí pašerácký balíček na pokladně lanové dráhy a nechají se vyvézt na horní stanici lanové dráhy, odtud sejdou značenou cestou k pašerácké stezce až zpátky do údolí Bílá. Balíček je zpoplatněn 50,- Kč - půjčovné a vybíráme vratnou zálohu 500,- Kč/ks.

 • Vodní nádrž Horní Bečva

  Vodní nádrž byla postavena na Rožnovské Bečvě nad obcí Horní Bečva v letech 1933–1947. Měla sloužit hlavně jako ochrana před povodněmi. Umožňuje také zachovat minimální průtok toku. Dalším využitím je rekreace, letní vodní sporty, rybolov a energetické využití.

 • Zbojnický chodník

  Výchozí místo: Horní stanice lanové dráhy (Lístek na lanovku zakoupíte na pokaldně) Délka trasy: cca 3 km Trasa vhodná pro: Pěší turisty, rodiny s dětmi (s kočárkem se zvýšenou opatrností). Děti po cestě dolů odpovídají na otázky a učí se o Zbojnících z beskyd Procházka rodičů s dětmi různého věku, včetně kočárků.