Bikepark Kyčerka

Tipy na pěší výlety – Bikepark Kyčerka

 • Zvonice Soláň

  Zvonice Soláň

  Stylové informační centrum na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi je častým místem konání výstav, hudebních programů, folklórních festivalů a dalších zajímavých akcí. Vede kolem něj naučná stezka s dřevěnými sochami, z nichž každé je věnováno jedné valašské pověsti.

  Více informací
 • Pustevny

  Pustevny

  Horské sedlo proslulé dřevěnými turistickými útulnami Libušín a Maměnka od architekta Dušana Jurkoviče a krásnými výhledy do krajiny. Ideální výchozí bod pro túru na horu Radhošť.

  Více informací
 • Rozhledna Miloňová

  Rozhledna Miloňová

  Nová dřevěná rozhledna u Velkých Karlovic na vrchu Miloňová (846 m.n.m) se tyčí do výšky 24 m a skýtá nádherné výhledy na Javorníky. V okolí můžete navštívit také dvě další rozhledny - Sůkenická a Ztracenec.

  Více informací
 • Muzeum sklářství Karolinka

  Muzeum sklářství Karolinka

  Město Karolinka je vyhlášené výrobou skla, které zde má mnohaletou tradici. Poznejte zručnost a umění zdejších sklářských mistrů, bývalých i těch současných v Muzeu sklářství, které bylo nově otevřeno v roce 2014.

  Více informací
 • Za skalními útvary Valašska

  Za skalními útvary Valašska

  Ze sedla kola můžeš poznat i skalní útvary, kterých na Valašsku opravdu není málo. Ve Vsetíně je nejvyšší skalní útvar v okrese Vsetín, Valova skála. Třeba tam potkáš při cvičení i kluky z Horské služby. Svantovítova skála, Medůvka, Jarcovská gula, Klenovské skály, to je jen krátký výčet možností projet se kolem skal či si na ně vylézt od Vsackého Cábu směrem k Valašskému Meziříčí. Další skály jsou dostupné ze Vsetína na Horní Lideč. Jsou rozmanité a krásné. Lačnovské skály, pověstí opředené Čertovy skály a samozřejmě ze Zděchova nejdostupnější Pulčínské skály se skalním městem. Stojí za návštěvu.

  Více informací
 • Rudolf Jelínek, Vizovice

  Rudolf Jelínek, Vizovice

  Poznejte výrobu, historii a tradici legendární páleničářské společnosti RUDOLF JELÍNEK. Při exkurzi se nevyhnete ani degustační místnosti s ochutnávkou vzorků.

  Více informací