Bikepark Olomouc

Bikepark Olomouc

Bikepark Olomouc

Bike Park Olomouc byl postaven za podpory města Olomouc na podzim roku 2015 a oficiálně byl otevřen v dubnu 2016. O celý areál se stará Spolek FDF Team Olomouc včele s Kamilem Tatarkovičem, Filipem Matušem, Damjanem Siriškim (všichni jsou bývalí několikaletí reprezentaci ČR ve fourcrosse, sjezdu, cyklotrialu). V areálu je několik tratí, hliněných i dřevěných překážek různé obtížnosti, aby si každý přišel na své. Pro případné zájemce probíhají v bike parku každou středu od 17:00 pravidelné tréninky, kdy je možné se pod vedením zkušených jezdců zdokonalit v jízdě na horském kole, a naučit se lépe a bezpečněji kolo ovládat.

Traily

XC Trail
Pro všechny příznivce najíždění kilometrů je kolem celého bike parku je vytvořen cross-country okruh, na kterém najdete nejen technické prvky při výjezdu na kopec, ale také zábavné zatáčky, boule i kamennou pasáž při jízdě z kopce dolů.

Easy line
Jednoduchá trať určená pro všechny začátečníky, kteří by si rádi vyzkoušeli přejezdy malých skoků, boulí i zatáček a postupně se začali v jízdě na kole zdokonalovat.

Dual Slalom
Jednoduchá trať plná skoků, boulí, klopených zatáček, kterou zvládne projet i úplný začáteční. Dráha je rozdělena na levou a pravou polovinu, díky čemuž je možná jízda dvou jezdců v jeden okamžik (vzájemně by si neměli křížit tratě). Dual Slalom je vhodný pro trénink techniky jízdy na kole, dá se zde naučit správné průjezdy zatáček, boulí, práce s těžištěm a získání jistoty na kole.

Slopestyle
Dráha střední obtížnosti, na které najdete hliněné či dřevěnými překážkami. Je zde více variant, jak si jízdu naplno užít. Začíná se hliněnými skoky (lavice), dále je na výběr drop nebo překlápěcí houpačka, následuje další drop a 2 wallridy, které vás zavedou na finální dropy.

Dirt Jump
Obtížnost 
Náročná dráha s velkými skoky, které jsou určeny již zkušeným bikerům. Během letu je možné ve vzduchu provádět nejrůznější triky jako otočky o 360, backflip, superman a další.

 

Základní informace

GPS: 49°33’27.302″N 17°14’28.085″E

Kraj: Olomoucký

Web: bikeparkolomouc.cz

E-mail: k.tatarkovic@email.cz

Telefon: 739 438 984

Náročnost: Lehká – Těžká

Počet stezek: 5

Typy tratí: Family trail, XC trail, Pumptrack, Dirty, Skill centrum

Otevírací doba

duben 9:00 – 19:00
květen 9:00 – 20:00
červen - srpen 9:00 – 21:00
září 9:00 – 19:00
říjen 9:00 – 18:00

Střediska v okolí