Šemberské stezky

Šemberské stezky

Šemberské stezky

Šemberské stezky se nachází asi 3 km od Českého Brodu, za obcí Tuchoraz. Pro cyklisty zde byl vybudován tzv. singltrail –  jednosměrná cesta s přírodním povrchem v mírném svahu, která mění směr i sklon a spolu s klopenými zatáčkami je zábavná a současně bezpečná. Díky různé náročnosti stezek si zajezdí jak rodiny s dětmi tak i zkušení bajkeři. V současné době jsou hotové tři sjezdové stezky různé náročnosti a jedna stoupací stezka, v celkové délce 4-5 km. Protože jsou Šemberské stezky blízko Českého Brodu, je možný a preferovaný způsob příjezdu na kole nebo vlakem. Ve městě (u nádraží) se nachází záchytná parkoviště pro návštěvníky s auty. V obci Tuchoraz je k dispozici zázemí v Šemberské hospůdce na hřišti, které je pro Vás trailovým centrem s půjčovnou a možností odpočinku a občerstvení.

Projekt vznikl pod taktovkou Pavla Kvasničky, běžce ultramaratonce a syna pořadatele kdysi velmi prestižních MTB pohárových závodů v Tuchorazi. Stezky by nevznikly a nikdy nebyly tak pěkné bez podpory města Český Brod a přilehlých obcí. Díky patří i hajnému Janu Kopáčkovi - správci lesa a lidem z Pošembeří. Samotnou stavbu si vzali na starost profíci z Trutnov Trails. 

 

Vznikl nový trail:

Jedná se o trail přírodnějšího rázu, než na který jsou návštěvníci Šemberek zvyklí, ale o to techničtější zábava to je. V podobě v jaké se nyní nachází určitě není pro úplné začátečníky, zejména ve spodní části je hodně hrbolatý, místy se kolo boří do hluboké hrabanky. Odkloněné zatáčky a traverzy proškolí ve vyšší rychlosti i zkušenější jezdce.

Kdo si trail najde a bude ho chtít okusit, nechť tak učiní. Je třeba vyjíždět stopu. Apelujeme tedy na to, aby ten, kdo jízdu nezvládne a někde z trailu vyjede, po sobě místo opravil. Klacky a klády jsou zde právě proto, aby se vyjížděla stopa tam, kde ji chceme, prosíme o akceptování této vyznačené stopy. Díky.

Traily

Stoupák - stoupací trail

Hláska - modrý trail

Plynovod - červený trail

Klouzek - červený trail

Marná snaha - červený trail

Mrzák - černý trail

 

 

Nově vznikající traily:

Jormungandr

Zázemí

  • Šemberská hospůdka – na hřišti v Tuchorazi – Široká nabídka nealko nápojů, pivka, zmrzliny i něčeho k nakousnutí Vás čeká v Tuchorazi na hřišti. Přijeďte vyzkoušet naše vlastní Šemberské Flow Coffee s koláčkem anebo si raději dáte pěkně načepovanou Plzínku? ;). K dispozici Vám je dostatek míst uvnitř i na terase.
  • Šemberské stezky se nachází za obcí Tuchoraz a jsou vzdálené jen 3km od centra Českého Brodu. Stezky jsou příměstské a v současné době nemají žádné parkoviště přímo u trailů. Prosíme návštevníky o využívání parkovacích ploch na odstavných parkovištích v Českém Brodě. Parkováním přímo u trailů nebo někomu na vjezdu v okolní vesnici vůbec nepřispějete k dobré pověsti cyklistů a projektu.

Základní informace

GPS: 50°2’28.700″N 14°50’44.343″E

Kraj: Středočeský

Web: www.semberskestezky.cz

E-mail: info@semberskestezky.cz

Telefon: 776 871 888

Náročnost: Lehká – Středně těžká

Počet stezek: 6

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Flow trail, Stoupavý trail, Přírodní trail, Skill centrum

Další info: Aktuálně biková sezóna 2024 zahájena.

Střediska v okolí