Singletraily Telč

Singletraily Telč

Singletraily Telč

V dubnu 2020 byl pro veřejnost otevřen singletrailový areál v Lipkách. Singletraily jsou terénní stezky pro horská kola. V Lipkách byly vytvořeny tři traily pro začátečníky a středně pokročilé jezdce v celkové délce 2,9 km.

Začátek tratí je u kaple sv. Karla Boromejského a na stoupací trase na Hostětice. Traily jsou doplněny odpočinkovými místy a informačními tabulemi.

 

Vyrostly zde 3 kilometry zábavných stezek, na kterých se mohou svézt rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i zkušenější jezdci.

Areál se nachází v oblasti naučné stezky Lipky západně od města. Singletraily mají upravený povrch a bikeři si na nich užijí množství klopených zatáček a terénních vln. Traily jsou tři a nejsou jen sjezdové, občas bude potřeba i šlápnout do pedálů. Za stavbou stojí zkušení stavitelé z Dirty Parks.

Stezky jsou stavěny pro širší veřejnost, čemuž odpovídá i zvolená náročnost. Sem se můžete bez obav vydat i s dětmi. Ovšem pozor, na trailech jsou alternativní odbočky, které už mohou prověřit i zdatnější jezdce. A je tu také úsek s velkým skokem a jedním přeletem přes potok.

Stezky jsou samozřejmě jednosměrné a slouží výhradně bikerům. V terénu jsou vyznačeny cedulkami a nechybí ani zázemí pro odpočinek. V okolí vedou cyklotrasy, kterými lze navázat na výlety po okolí.

Traily

Lipka trail - 1,3 km

Jedná se o nejdelší trail se zajímavým průjezdem roklí a potůčkem. V půlce tohoto trailu můžete odbočit na zelený trail Březinka nebo dojet Lipku až do konce a pokračovat na trail Na Vrších.

Březinka trail - 0,7 km

Tento trail je velice vhodný i pro úplné začátečníky nebo menší děti. Není zde žádná odbočka na černou sekci ani příliš členitého terénu, ale určitě ani zde se nebudete nudit.

Na Vrších trail - 0,9 km

I přes šlapavější začátek má tento trail jednoznačně největší flow a díky dvěma černým sekcím zabaví i zkušenější jezdce. Užijete si mnoho zatáček a členitost tohoto trailu.

Zkušenější jezdci naleznou na jednotlivých trailech tři černé sekce.

Zázemí

  • Pokud přijíždíte autem, využijte centrální parkoviště v ulici Slavatovská. Odtud pojedete dále na kole lipovou alejí po cyklostezce až k lesoparku Lipky (cca 1,5 km), kde se nachází singletrailové tratě. Příjezd autem až k tratím není možný!!!

Základní informace

GPS: 49°12’1.135″N 15°25’15.932″E

Kraj: Vysočina

Web: www.telc.eu

Délka tratí celkem: 2,9 km

Náročnost: Velmi lehká – Střední

Počet stezek: 3

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Flow trail, Přírodní trail

Střediska v okolí