Bikepark Monínec

Bikepark Monínec

Bikepark Monínec

Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice.

V létě návtěvníci areálu ocení hlavně velké množství cyklotras v okolí, ale také zábavné atrakce přímo v areálu. Mezi ně patří například bikepark s několika trasami vhodnými jak pro zkušené bikery, tak pro začátečníky, děti i ženy. Přimo v areálu se můžete zabavit také na atrakcích jako jsou trampolíny, tubing, discgolf, lanový park, horské koloběžky, tenis, volejbal a další. Jen pár minut pěší chůze od spodní stanice lanovky se nachází přírodní koupaliště Pilský rybník a k letnímu osvěžení je možné využít také venkovní bazén u Hotelu Monínec.

Traily

Již mnoho let se snažíme, abychom měli jiný formát bikeparku, než je na ostatních kopcích. Tam je většinou 3,4,5 tratí a každá je jiná – u nás jdeme cestou VARIABILITY STOP a možností odboček. Tu si skočíte místo, tady se dá to samé místo proklopit, nebo prodrncat po DH. Variability na malém místě je tedy víc, protože nabízí možnost KOMBINOVAT stopy během jedné jízdy. V našem bikeparku si tedy díky tomu vyberete tu svou perfektní stopu. Najdete u nás ale i lehčí trail, který je vhodný ať už pro méně zkušené, nebo více opatrné jezdce, tak i pro malé začátečníky. (Andy - Tým 720.cz)

 

Enduro a DH Traily

V horní části trailu jsou pro vaše horská kola zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a opět pár jednoduchých skoků. Nikdo však nemusí mít obavy, že dané překážky budou příliš velké, všechny mají plošinku v podobě dřevěných přejezdů mezi odrazem a dopadem, tudíž to může vyzkoušet opravdu každý.

Dalším trailem je lávkový freeride trail. Zde je už je skoků víc a větších, ale opět bezpečných.

V nejtěžších sekcích je vše přehledně označeno, aby omylem nedošlo k přecenění jezdcových schopností. Trať je pravidelně upravována profesionálním shaperem.

 

Family trail 

Monínec nabízí také jednodušší trail, který je určený pro všechny nezávodní jezdce a především potom pro děti! Po jejím dokončení je 720 bikepark Monínec určen skutečně pro celou rodinu. Je bezpečný a dlouhý celkem 3 km! Užiji si jej méně zkušení či bojácnější bikeři či bikerky, ale i ti zkušenější, kteří si na ní přišlápnou.

Zázemí

  • čtyřsedačková lanovka
  • menší servis kol pro základní nastavení a opravy
  • půjčovna kol pro vyjížďky po okolí, nikoli bikepark
  • restaurace M2, hotel Monínec
  • bezplatné parkoviště u spodní části areálu
  • myčka kol

Základní informace

Lokalita: Monínec, Sedlec-Prčice

GPS: 49°33’0.257″N 14°31’14.353″E

Kraj: Středočeský

Web: www.moninec.cz

E-mail: rezervace@moninec.cz

Telefon: +420 314 004 539

Náročnost: Lehká – Těžká

Počet stezek: 3

Typy tratí: Family trail, Downhill, Enduro / freeride

Další info: Netrpělivě vyhlížíme bikovou sezónu 2024.

Otevírací doba

Otevřeno od 29. 5. 2021

Víkendy a svátky 10:00 - 12:30 a 13:00 - 18:00

středa a pátek 10:00 - 12:30 a 13:00 - 18:00

Aktuální ceník