Špindl Bike Park

Špindl Bike Park

Špindl Bike Park

V roce 2022 bude Bikeparku MIMO PROVOZ - kvůli pracím souvisejícím s přípravou propojení areálů Svatý Petr a Medvědín.

 

Nad jedním z našich nejvýznamnějších horských středisek, Špindlerovým Mlýnem, se rozkládá o nic méně významný bikepark, který ladí k dokonalosti legenda našeho bikingu – Michal Maroši.

Lanovka ve Sv. Petru vás dopraví na vrchol Pláň, odkud si můžete vychutnat několik různě náročných trailů. Zažijete drsné sjezdy, skoky a klopenky na otevřených lukách, ale i pocit opravdové Kanady v hlubokých lesích. K tomu všemu máte k dispozici skvělé zázemí u dolního stanoviště lanovky, kde můžete relaxovat u dobrého pití nebo trénovat na pumptracku.

A pokud od Vrchlabí přijedete „na lehko“, není problém zapůjčit kompletní vybavení a užít den v překrásné krkonošské přírodě i tak!

Traily

Upozornění: Jezděte pouze po vyznačených bikových trasách! V případě porušení vám může být Bike Pass odebrán zaměstnanci Skiareálu.

 

Trasa Slopestyle

Délka: 250 m, převýšení: 25 m
V rámci Špindl Bike Parku je Slopestylová trať unikátem v ČR, a ideálně tak doplňuje možnosti pro nejširší okruh bikerů. Slopestylová trať má svůj start na samém konci Race downhillové tratě, kde je napojená odbočkou na první překážku zvanou Startovní drop a pokračuje kombinací dřevěných a hliněných překážek dolů na dojezd pod sjezdovkami. Na trati jsou varianty jak pro pokročilé jezdce, tak pro méně pokročilé.

 

Skills centrum

Délka: 35 m, převýšení: 0 m
Pokud si chcete zdokonalit jízdu na horském kole a naučit se jezdit na lávkách, tak určitě navštivte nové skills centrum vedle Pumptracku.

 

Pumptrack

Délka: 75 m, převýšení: 0 m
Pumptrack je oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček postavená na rovině na dojezdu sjezdovek, kde zkušení jezdci nepotřebují používat pedály a pouhým „pumpováním“ rukou i nohou při projíždění jejich umělých nerovností jezdí kolem dokola bez šlapání. Trať je vhodná i pro úplné začátečníky a děti. Na Pumptracku můžete jezdit volně na jakémkoliv kole.

 

Freeride

Délka: 2 800 m, převýšení: 450 m
Start: rozjezdová věž u horní stanice lanovky innogy line Svatý Petr. Trať vede po modré sjezdovce s častými odbočkami do okrajové části přilehlého lesa. Je méně technicky náročná, má spíše freeridový charakter a je zábavná pro širší okruh jezdců. Je na ní množství klopených zatáček, hliněných i dřevěných skoků, dřevěných lávek, které se dají popř. objet a její povrch je na mnoha místech doplněn štěrkovým materiálem pro příjemnější pocit z jízdy.

 

Race pro zkušené jezdce

Délka: 2 100 m, převýšení: 450 m
Trať, která vede pod šesti sedačkovou lanovkou, dostala letos novou tvář. Díky rekonstrukci bude jednodušší a přístupnější pro širší spektrum bikerů. Stále však ale zůstává nejtěžší tratí v Bike Parku.

Trať je technicky náročná s velmi obtížnými pasážemi, které zvládnou jen zkušení jezdci. Její náročnost splňuje veškeré požadavky pro pořádání závodů jak republikového, tak i světového charakteru. Na trati jsou přírodní i uměle vytvořené skoky, krátké dřevěné lávky a její povrch je tvořen hlínou, kameny, lesní půdou s kořeny a i menšími skalkami.

 

 

Deep forest

Délka: 1 200 m, převýšení: 130 m
Začátek tratě je v půlce červené freeridové tratě, a to pod horní stanicí lanovky Hromovka, kde se odbočí doprava na zeleně značený trail Deep forest. Tento trail je hravý, zábavný a má charakter spíše freeridové tratě. V první třetině je na něm umístěno množství nenáročných lávek a klopenek, které poté přechází na rovný průjezd hlubokým lesem po lesní pěšině. Trať je prodloužena o novou sekci Steep Forest, která vyústí na dojezdu Freeride tratě.

 

Touristic downhill

Délka: 7 000 m, převýšení: 430 m
Start Touristic downhill je vedle horní stanice šestisedačky innogy line Svatý Petr. Trať vede zpočátku po horské štěrko‑drťové svážnici, dále pak po asfaltu a dolní část po panelové cestě zpět k dolní stanici lanové dráhy. Je to příjemná vyhlídková projížďka vhodná i pro začátečníky, rodiče s dětmi a amatérské bikery.

 

Víte, že…?

Všechny tratě dnes připravuje MRSN Workxxx s patronem a spolutvůrcem Michalem Marošim, ikonou českého downhillu, několikanásobným mistrem ČR v Downhillu i ve Světovém poháru ve Four Crossu a Mistrem Evropy v Dual slalomu.

Špindl Bike Park vznikl v roce 1994, jeho historie sahá až do roku 1995, kdy se zde jel první mezinárodní sjezdový závod.

Tipy na další aktivity

Nordic walking

Neboli severská chůze - je moderní filozofie univerzálního pohybu pro všechny. Vyzkoušejte si sport, u kterého nejste limitováni fyzickými schopnostmi ani věkem.

Elektro Bike & Buggy Centrum

Na konci městského parku směrem k Medvědínu se nachází bývalá populární restaurace „Labužník“. Zde si můžete zapůjčit jedno ze zbrusu nových čtyřkolových vozidel E‑Gran‑ Tour s elektrickým pohonem. Tyto čtyřsedadlové stroje jsou unikátním skloubením pohybu za pomoci šlapání a zároveň elektro podpory. K řízení vozítka navíc nepotřebujete řidičský průkaz. E‑GranTour je ideálním řešením pro dva dospělé a dvě děti.

Terénní tříkolky a koloběžky

Vyzkoušejte si adrenalinovou jízdu ve Špindlerově Mlýně na terénních tříkolkách a koloběžkách a užijte si jízdu po sjezdovce na Medvědíně.

Zázemí

  • šestisedačková lanovka Innogy line Svatý Petr (pouze tato slouží návštěvníkům bikeparku)
  • k dispozici v areálu
  • u spodní stanice lanovky je půjčovna kol, elektrokol, terénních koloběžek a vybavení
  • ano
  • restaurace a ski bar v dolním areálu
  • několik parkovišť (placená)
  • ano
  • ano
  • ostatní doplňkové aktivity – tenisové kurty, disc golf

Základní informace

Lokalita: Skiareál Svatý Petr, Špindlerův Mlýn

GPS: 50°43’29.492″N 15°35’54.348″E

Kraj: Královéhradecký

Web: www.skiareal.cz

E-mail: skiareal@skiareal.cz

Telefon: +420 702 282 706

Délka tratí celkem: 13,5 km

Náročnost: Velmi lehká – Těžká

Počet stezek: 7

Typy tratí: Family trail, Downhill, Enduro / freeride, Pumptrack, Skill centrum

Další info: Sezóna 2022 !MIMO PROVOZ! - kvůli pracím souvisejícím s přípravou propojení areálů Svatý Petr a Medvědín.

Otevírací doba

Sezóna začíná koncem května dle zahájení letního provozu lanovek a jezdí se denně od 9:00 do 17:00 hod., většinou do října.

(lanová dráha Innogy Svatý Petr jezdí každou půl hodinu: 9.00–12.00 a 13.00–17.00 hod.)