SCOTT Špindl Bikepark

SCOTT Špindl Bikepark

SCOTT Špindl Bikepark

Nad jedním z našich nejvýznamnějších horských středisek, Špindlerovým Mlýnem, se rozkládá o nic méně významný bikepark, který ladí k dokonalosti legenda našeho bikingu – Michal Maroši.

Lanovka ve Sv. Petru vás dopraví na vrchol Pláň, odkud si můžete vychutnat několik různě náročných trailů. Zažijete drsné sjezdy, skoky a klopenky na otevřených lukách, ale i pocit opravdové Kanady v hlubokých lesích. K tomu všemu máte k dispozici skvělé zázemí u dolního stanoviště lanovky, kde můžete relaxovat u dobrého pití nebo trénovat na pumptracku.

A pokud od Vrchlabí přijedete „na lehko“, není problém zapůjčit kompletní vybavení a užít den v překrásné krkonošské přírodě i tak!

Tratě

Upozornění: Jezděte pouze po vyznačených bikových trasách! V případě porušení vám může být Bike Pass odebrán zaměstnanci Skiareálu.

Slopestyle

Délka: 250 m, převýšení: 25 m
V rámci Špindl Bike Parku je Slopestylová trať unikátem v České republice a ideálně tak doplňuje možnosti pro už opravdu nejširší okruh bikerů. Slopestylová trať má svůj start na samém konci Race downhillové tratě, kde je napojená odbočkou na první překážku zvanou Startovní drop a pokračuje kombinací dřevěných a hliněných překážek dolů na dojezd pod sjezdovkami. Na trati jsou varianty jak pro pokročilé jezdce, tak pro méně pokročilé.


Skills centrum

Délka: 35 m, převýšení: 0 m
Pokud si chcete zdokonalit jízdu na horském kole a naučit se jezdit na lávkách, tak určitě navštivte nové skills centrum vedle Pumptracku.

 
Pumptrack

Délka: 75 m, převýšení: 0 m
Pumptrack je oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček postavená na rovině na dojezdu sjezdovek, kde zkušení jezdci nepotřebují používat pedály a pouhým „pumpováním“ rukou i nohou při projíždění jejich umělých nerovností jezdí kolem dokola bez šlapání. Trať je vhodná i pro úplné začátečníky a děti. Na Pumptracku můžete jezdit volně na jakémkoliv kole.


Freeride

Délka: 2 800 m, převýšení: 450 m
Start: rozjezdová věž u horní stanice lanovky innogy line Svatý Petr. Trať vede po modré sjezdovce s častými odbočkami do okrajové části přilehlého lesa. Je méně technicky náročná, má spíše freeridový charakter a je zábavná pro širší okruh jezdců. Je na ní množství klopených zatáček, hliněných i dřevěných skoků, dřevěných lávek, které se dají popř. objet a její povrch je na mnoha místech doplněn štěrkovým materiálem pro příjemnější pocit z jízdy.


Race

Délka: 2 100 m, převýšení: 450 m
Trať, která vede pod šesti sedačkovou lanovkou, dostala letos novou tvář. Díky rekonstrukci bude jednodušší a přístupnější pro širší spektrum bikerů. Stále však ale zůstává nejtěžší tratí v Bike Parku.

Trať je technicky náročná s velmi obtížnými pasážemi, které zvládnou jen zkušení jezdci. Její náročnost splňuje veškeré požadavky pro pořádání závodů jak republikového, tak i světového charakteru. Na trati jsou přírodní i uměle vytvořené skoky, krátké dřevěné lávky a její povrch je tvořen hlínou, kameny, lesní půdou s kořeny a i menšími skalkami.


Fly Agaric

Odbočka v horní části Freeride tratě na nově vybudovanou houpavou sekci s příjemným „flow“, která vás vrátí zpět na modrou sjezdovku.


Deep forest

Délka: 1 200 m, převýšení: 130 m
Začátek tratě je v půlce červené freeridové tratě, a to pod horní stanicí lanovky Hromovka, kde se odbočí doprava na zeleně značený trail Deep forest. Tento trail je hravý, zábavný a má charakter spíše freeridové tratě. V první třetině je na něm umístěno množství nenáročných lávek a klopenek, které poté přechází na rovný průjezd hlubokým lesem po lesní pěšině. Trať končí na asfaltové cestě, z které se po sto metrech napojí na stávající červenou freeridovou trať.


Touristic

Délka: 7 000 m, převýšení: 430 m
Start Touristic downhill je vedle horní stanice šestisedačky innogy line Svatý Petr. Trať vede zpočátku po horské štěrko‑drťové svážnici, dále pak po asfaltu a dolní část po panelové cestě zpět k dolní stanici lanové dráhy. Je to příjemná vyhlídková projížďka vhodná i pro začátečníky, rodiče s dětmi a amatérské bikery.

Víte, že…?

Patronem a spolutvůrcem je Michal Maroši – ikona českého downhillu, několikásobný mistr ČR v downhillu i ve Světovém poháru ve fourcrossu a mistr Evropy v dual slalomu.

Tipy na další aktivity

Nordic walking

Neboli severská chůze - je moderní filozofie univerzálního pohybu pro všechny. Vyzkoušejte si sport, u kterého nejste limitováni fyzickými schopnostmi ani věkem.

Elektro Bike & Buggy Centrum

Na konci městského parku směrem k Medvědínu se nachází bývalá populární restaurace „Labužník“. Zde si můžete zapůjčit jedno ze zbrusu nových čtyřkolových vozidel E‑Gran‑ Tour s elektrickým pohonem. Tyto čtyřsedadlové stroje jsou unikátním skloubením pohybu za pomoci šlapání a zároveň elektro podpory. K řízení vozítka navíc nepotřebujete řidičský průkaz. E‑GranTour je ideálním řešením pro dva dospělé a dvě děti.

Terénní tříkolky a koloběžky

Vyzkoušejte si adrenalinovou jízdu ve Špindlerově Mlýně na terénních tříkolkách a koloběžkách a užijte si jízdu po sjezdovce na Medvědíně nebo ve Svatém Petru.

Zázemí

  • šestisedačková lanovka RWE line Svatý Petr (pouze tato slouží návštěvníkům bikeparku)
  • k dispozici v areálu
  • půjčovna kol a vybavení, nechybí ani možnost zapůjčení elektrokol a terénních koloběžek u horní stanice lanovky
  • ano
  • restaurace a ski bar v dolním areálu
  • několik parkovišť (placená)
  • ano
  • ano
  • doplňkové bikové aktivity ve spodní stanici lanovky – pumptrack, slopestyle, skills centrum ostatní doplňkové aktivity – tenisové kurty, golf, summer tubing

Základní informace

Lokalita: Skiareál Svatý Petr, Špindlerův Mlýn

GPS: 50°43’29.492″N 15°35’54.348″E

Kraj: Královéhradecký

Web: www.skiareal.cz

E-mail: skiareal@skiareal.cz

Telefon: +420 702 282 706

Délka tratí celkem: 13,5 km

Náročnost: Velmi lehká – Těžká

Počet stezek: 7

Typy tratí: Family trail, Downhill, Enduro/freeride, Pumptrack, Skill centrum

Otevírací doba

Sezóna začíná koncem května dle zahájení letního provozu lanovek a jezdí se denně od 8:00 do 18:00 hod., většinou do října.

(lanová dráha RWE Svatý Petr jezdí každou půl hodinu: 8.00–12.00 a 13.00–18.00 hod.)