Bikeresort Valašsko

Bikeresort Valašsko

Bikeresort Valašsko je nejstarším a největším defi novaným cyklistickým územím v České republice. Jeho historie se píše od roku 2007. Na jeho území se nachází mimo Cyklostezky Bečva a tras pro silniční kola především velké množství MTB tras. Mimo Bikeparku Kyčerka a Bike arény Vsetín jsou zde vybudovány traily ve Zděchově a na hranici se Slovenskou republikou ve Velkých Karlovicích.

Na své si příjdou také milovníci klasického MTB. Jsou zde vyznačeny Vsetínské a Karlovské okruhy pro horská kola, jejichž délka je 348 km. Vedou po hřebenech Vsetínských Beskyd a Javorníků, přes skalní útvary, kolem dalších zajímavých míst. Celý týden ježdění na Valašsku. Možno využít i Valašskou bike tour, kdy vám Valaši převezou zavazadla od hotelu k hotelu a vy můžete „Jen tak si zajezdit“, což je hlavní motto Bike resortu Valašsko.

Traily

Bike trails Valašsko

je druhým projektem stavby bikových trailů v Bike resortu Valašsko. Nachází se ve třech lokalitách, a to v Pluskovci a v Léskovém ve Velkých Karlovicích a ve Zděchově. V každé z těchto lokalit je vybudovaný trail, který dokáže zpestřit projížďku. U Bikeparku Kyčerka se nachází asi 3 km dlouhý flow trail, který je vlastně přirozenou součástí bikeparku a s dalšími tratěmi v něm zde můžete jezdit na téměř 14 kilometrech trailů.

Bike Aréna Vsetín

potom představuje lokalitu s uměle vybudovanými traily na dohled od Vsetína, přesněji u místní části Semetín. Najdete tu 15 kilometrů pohodových trailů, které se plynule vlní po zdejších kopcích. Jízda je opět zpestřena mnoha boulemi, klopenkami, menšími vlnami a dalšími zábavnými nerovnostmi.

Marikovské Traildorádo

Pod resort také patří Marikovské Traildorádo, přírodní technický trail o délce 18 km na slovenské straně Javorníků.

Tipy na další aktivity pro celou rodinu

Za Valašskou gastronomií

My vás srdečně zveme na zážitky vůní a chutí do Bike resortu Valašsko. Na kolibách a horských chatách je samozřejmě všude dobře.

Začneme na Horském hotelu Kohútka. Když řekneme, že nejlepší borůvkové kynuté knedlíky na světě jsou právě odtud, tak nepřeháníme ani trochu. Jen kousek odtud je Horský hotel Portáš. Skvělá základna pro starty na hřeben Javorníků, náš cíl kultovního Nočního přejezdu Javorníků, nástup a návrat z Marikovského trailu. Horský hotel Vsacký Cáb. Ondrova vaječina, to je laskomina, jen to mlaskne. Halušky s vejci, hřiby a slaninou. To je jeden z tipů na ochutnávku. Hospoda Kyčerka přímo u stejnojmenného bike parku, Grand hotel Tatra… od Valašských receptů po ty nejlepší světové recepty. Když vše doplníte o štamprlu slivovice, neprohloupíte.

Za umělci Valašska

Soláň, Karolinka, Nový Hrozenkov, Velké Karlovice, Vsetín, Hovězí. Všude tu zanechali stopu umělci z Valašska. Malíři, spisovatelé, básníci, skláři, divadelníci. Ponořte se do jejich tvorby a jeďte po jejich stopách.

Za vodními plochami Valašska

Pokud tě zajímají vodní plochy, na území Bike resortu Valašsko si vybereš. Plavky do báglu a hurá. Okoupat se můžeš na koupališti ve Velkých Karlovicích, ve Vsetíně, ve Zděchově. Vyhledávaným místem koupání je pak přírodní nádrž Na Stanoch přímo u cyklostezky v Novém Hrozenkově. Další možnost koupání je kousek od Horského hotelu Duo na Horní Bečvě v přehradě. Velká přehrada bez možnosti koupání je Stanovnica, nacházející se ve stejnojmenném údolí ve sklářském městě Karolinka a stojí za to se kolem ní projet na biku. Pro milovníky romantiky a samoty doporučujeme dvě místa s jezery. Tím prvním je jezero v Jezerném ve Velkých Karlovicích. Druhou vodní plochou v horách je Cábské jezero. Nejlépe dostupné od našeho dalšího partnera, Horského hotelu Vsacký Cáb. Od Cábu je to už co by kamenem dohodil k druhé nejstarší kamenné přehradě na Moravě, na Bystřičku. Tady se už zase koupat můžete.

Zázemí

  • BIKE SHOPA Velké Karlovice (servis, půjčovna kol, e lektrokol, koloběžek a sportovního vybavení, prodej vybavení, MTB průvodce, prodej MTB produktů).

Základní informace

Lokalita: Sdružení Valašsko–Horní Vsacko

GPS: 49°21’27.605″N 18°17’11.537″E

Kraj: Zlínský

Web: www.bikeresortvalassko.cz www.bikearenavsetin.cz www.cyklostezkabecva.cz

E-mail: bsshopa@gmail.com

Telefon: +420 733 714 253

Otevírací doba

jaro–podzim

Střediska v okolí