Bike Aréna Vsetín

Bike Aréna Vsetín

Bike Aréna Vsetín

Vsetínsko je oblast horské cyklistice zaslíbená, dokládá to i přítomnost cyklistického projektu Bike Aréna Vsetín (BAV) na přilehlých kopcích samotného Vsetína. Biková aréna patří pod rozsáhlý projekt Bike resort Valašsko, který dále zahrnuje jak Bikepark Kyčerka s lanovkou, tak i přírodní či jen lehce upravené stezky a trasy různých náročností. Vše pak spojuje cyklostezka Bečva. Soubor stezek BAV umí vytěžit maximum ze začátečníka i zkušeného jezdce, ale i z jejich kol. Díky různým propojením se stezky dají volně kombinovat a pro úplné začátečníky je možno využít třeba jen 300 metrů dlouhé úseky ve spodní části arény.


Bike aréna Vsetín je největším singletrailovým centrem Východní Moravy. Jsou zde tratě všech obtížností a velké zábavnosti. Trail Mraznica bývá právem označován jako jeden z nejlepších trailů na Moravě. Ve velmi krásném prostředí Hostýnských vrchů se nachází 7 trailů, z nichž každý má jinou charakteristiku. Neopakovatelný je také výhled z hřebene nad BAV na celé horstva Beskyd a Javorníků.

Traily

Hájenka trail

délka: 2,1 Km

lehčí trail, nejdelší v BAV

Jedná se o nejdelší trail v BAV 1, který hravě zvládnou menší děti s rodiči a také méně technicky zdatní cyklisté. Na jeho nástup se dostanete stejně jako na všechny traily v BAV 1 - od hájenky Nivka. I zde jsou klopené zatáčky, boule a hliněné lavice, které ale můžete objet alternativní trasou. Na jeho nástup se dostanete od hájenky Nivka.

 

Trailala trail

délka: 0,6 Km

ideální pro začátečníky

Trail Trailala je vhodný pro méně zkušené jezdce. I když trať není nijak dlouhá a má mírný sklon, díky pumtrackovým sekcím ve spodní části trailu, zde naberete i menší rychlost. Navíc tato trať nabízí oblíbené hliněné lavice a klopené zatáčky. Na jeho nástup se dostanete po páteřní trase od hájenky Nivka směrem na Drastihlavu.

 

Pytlácký trail

délka: 1,8 Km

nejpopulárnějším trasa první etapy Bike arény Vsetín (BAV 1)

Pytlácký trail je takzvaným gravity trailem. Nabízí velké množství klopených zatáček, dvojitých boulí a hliněných lavic. V jeho poslední třetině se nachází dvě velmi populární dřevěné lavice, na kterých si můžete zaskákat. Na jeho nástup se dostanete od hájenky Nivka.

 

Trpaslík trail

délka: 0,4 Km

Středně obtížný trail, nejkratší trail z celé druhé etapy Bike arény Vsetín (BAV 2)

Trail nabízí velmi oblíbené klopené zatáčky, kratší skoky, lavice a terénní vlny. Na jeho nástup se dostanete z hřebene pod vrcholem Křížový. Z Ratibořského Grůně zhruba po 400 metrech odbočíte vlevo do smrkového lesa.

 

Duhový trail

délka: 0,8 Km

trail střední obtížnosti, flowtrail 

Flow trail patří k nejlepším trasám z celé Bike arény Vsetín. Díky svému sklonu, klopeným zatáčkám a kompresím, jež provádí jezdec, není nutné při jeho průjezdu téměř šlapat. Na jeho nástup se dostanete ze stejného místa jako na Trailala.

 

Mraznice trail -  Od počátku sezony 2024 bude po provedení běžné údržby tento trail s opatrností sjízdný. Jakmile ale zahájíme jeho rekonstrukci, bude nutné přinejmenším jeho část uzavřít. O termínu zahájení prací budeme s předstihem informovat.

délka: 1,6 Km

černý trail pro pokročilé, nejnáročnější z Bike arény Vsetín

Začátek trailu je tvrdší, plný kamenů a odrazů. V první části Mraznice, která má čistě přírodní charakter vás čeká prudké serpentinové klesání přes kamenné stupně, dropy a kořeny. V jeho druhé polovině se charakter trailu mění na flow s klopenými zatáčkami a velkými terénními vlnami. V části křížení s asfaltovou cestou se mění jeho obtížnost z černého trailu na červený. Na jeho nástup se dostanete z Duhového trailu.

 

Templářský trail - sjízdná pouze spodní polovina trasy

délka: 2,0 Km

náročný trail, technický trail

Tento technický trail je určený zejména pro extra zdatné bikery. Na jeho nástup se dostanete od hájenky Nivka. V jeho první části, která vede loukou jsou namotány vysoké klopené zatáčky připomínající ježdění v bike parku. Přejezd z louky do smrkového lesa nabízí dvě alternativní trasy. Jedna vede přes dřevěnou pumtrackovou vlnu, druhá přes hliněnou lavici. Ve smrkovém lese se nachází klopené zatáčky s menším opěrem, které jsou v některých místech i odkloněné. Trail obsahuje i oblíbené kamenné skoky a rock-gardeny. Druhá část vedoucí smrkovým lesem končí výjezdem na asfaltovou cestu, přes kterou se musíte dostat zpět do lesa. Díky velkému sklonu zde sklesáváte rychleji, navíc přes skoky do úzkých dopadů. (Pokud trail jedete poprvé, doporučujeme si složitější technické místo najet a vyzkoušet zvlášť.) Po odjetí následují rovnější úseky, které vás přivedou ke druhému křížení s asfaltovou cestou. (Zde raději zastavte, abyste se vyhnuli možnému střetu s vozidly a dalšími bikery, kteří jedou nahoru na nástupní místa.) Za asfaltovou cestou přejedete do druhého lesa, ve kterém se nachází poslední úsek černého trailu. Zde vás čekají boule, dvojité skoky a v poslední části i lavice.

 

Zázemí

  • servis v Planet Bikes, www.planetbikes.cz, tel. +420 739 657 463, PO - PÁ: 09:00 - 17:00
  • půjčovna v Planet Bikes nebo v některém z obchodů ve Vsetíně
  • restaurace v blízkosti nástupu
  • parkoviště, autokemp

Základní informace

Lokalita: Vsetín

GPS: 49°21’35.032″N 17°57’5.191″E

Kraj: Zlínský

Web: www.trails.cz www.bikearenavsetin.cz

E-mail: bikepark@trails.cz

Telefon: +420 731 619 011

Délka tratí celkem: 9 km

Náročnost: Lehká – Středně těžká

Počet stezek: 7

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Flow trail

Další info: Sezóna je otevřena od 1. dubna 2024.

Otevírací doba

Provozní doba areálu je v době od 1. 4. - 30. 06. a 1. 9. - 31. 10. každého kalendářního roku od 8:00 do 19:00 hodin. V době od 01. 07. do 31. 08. každého roku provozu, a to od 8.00 do 20.00 hodin.

Střediska v okolí