Bikepark Kopřivná

Bikepark Kopřivná

Bikepark Kopřivná

Bikepark Kopřivná se nachází v srdci Jeseníků, v Malé Morávce pod Pradědem. Jedná se o poměrně mladé středisko, které se začalo rozrůstat především díky nové čtyřsedačkové lanovce, která byla postavena před pěti lety. Od té doby zde každoročně přibývají tratě a překážky. Díky své pestrosti je areál vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro zdatné bikery. Park nabízí šest různých tratí s několika variantami, propojkami, dále zde najdete dřevěný pumptrack nebo big air bag, skok do velkého nafukovacího polštáře. Díky menšímu převýšení (200 m) celého kopce není jízda na tratích tolik fyzicky namáhavá.
Tato lokalita se dostává do povědomí i díky pořádání nejrůznějších sportovních, cyklistických akcí, mezi které patří například Kopřivná Bike Festival, Česká Enduro Serie, kempy pro zlepšení techniky jízdy na horském kole a další. Areál úzce spolupracuje s předním českým bikerem Kamilem Tatarkovičem.
Kopřivná disponuje skvělým zázemím, které je ideální pro víkendové ježdění či celotýdenní dovolenou. Dýchne na vás krásná příroda Jeseníků a na slavný Praděd je to opravdu kousek. Mimo trávení času v bikeparku můžete vyrazit do bazénu, na wellness, najdete zde skvělou restauraci, v blízkosti je několik druhů ubytování. Nechybí ani tolik důležité atrakce pro děti – tubing, lezecká stěna, trampolíny, trojkolky, horské koloběžky nebo si můžete sjet na silničních koloběžkách až z Pradědu. Nudit se tu rozhodně nebudete.

Tratě

Fun trail

náročnost lehká, délka 3,5 km - trail, který sjede opravdu každý. Vhodný pro začátečníky, děti a středně pokročilé bikery. Čekají tu na vás odkloněné zatáčky, klopenky, boule či menší skočky. Jede se po tvrdém zpevněném podkladu a dráha je bez problému sjízdná i na neodpruženém kole.

Spicy freeride

obtížnost střední - oblíbená freeridová trať plná skoků, klopených zatáček a dřevěných překážek. Nejvíce si ji užijí vyznavači skákání, ale i začátečník ji dokáže plynule sjet (všechny náročné překážky se dají bezpečně přejet nebo objet).

Downhill

obtížnost těžká, délka 1,5 km - technicky těžká sjezdová dráha plná kořenů a kamenů. V celém bikeparku je nejprudší a nejnáročnější, pro jízdu na ni se doporučuje sjezdové či freeridové kolo s většími zdvihy.

Gravity line

obtížnost středně těžká - novinka roku 2016, pomalejší, technicky náročnější trať, na které najdete několik kořenů, kamenů, ale největším benefitem jsou všudypřítomné dřevěné lávky, přemostění a další překážky.

Family 1 a Family 2

velmi lehké tratě určeně především pro koloběžky a terénní trojkolky, případně pro rekreační cyklisty, kteří se nechtějí pouštět do nástrah samotného bike parku.

Single track

zatím jediný výjezdový trail v areálu, který dovede bikery nahoru na kopec. Úzká pěšinka, po které se vyšlape pohodovým tempem za 30–40 minut na kopec.

Pumptrack

pro milovníky „pumpování“ je na spodním parkovišti k dispozici dřevěný pumptrack, který je ideálním místem pro nácvik správného houpání se na boulích a správného projíždění klopených zatáček.

Big air bag

jedinečná atrakce v ČR, kdy si můžou zájemci na kole skočit do velkého nafukovací polštáře a „bezpečně“ si tak vyzkoušet různé otočky, salta či jiné triky.

Víte, že…?

Hlavním motorem všeho dění kolem biků je tady Kamil Tatarkovič. Všestranný biker, který má za sebou 25 let aktivního závodění, vítězství ve světovém poháru ve fourcrossu, několik pódiových umístění na sjezdových závodech a účast na několika prestižních freeride/slopestyle akcích v Evropě.

První víkend v červnu přijeďte na Kopřívná bike festival. Čeká vás testování kol, expo zóna, závody a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

V druhé polovině srpna se můžete zúčastnit závodu pořádaného v rámci Enduro série.

Přímo v rámci areálu můžete využít tří ubytovacích zařízení – Horský hotel Kopřivná pro náročné, ubytování Maja pro skupiny osob a méně náročné, stylová Chaloupka pod Kopřivnou snoubí komfort 21. století s historickou atmosférou.

Tipy na další aktivityv pro celou rodinu

SNOW & SUMMER TUBING

Ve vybudované trati se speciálním povrchem máte jedinečnou možnost užít si radost z jízdy na nafukovacích tubách. Vlek vás pohodlně vyveze na horní stanoviště dráhy, odkud vás obsluha popostrčí, případně ty nejodvážnější roztočí, a už si můžete užít jízdu plnou zatáček.

HORSKÉ KOLOBKY /BUGINY

Vraťte se do dětských let a zazávoděte si s přáteli nebo se s rodinou, pokochejte se krajinou na koloběžkách, které jsou speciálně upravené na sjezd. Využít můžete dvou tratí v našem bikeparku. Jedna vede lesní komunikací a druhá po sjezdovce. Sjezdovku si určitě užijete i na našich buginách.

KOLOBĚŽKOU Z PRADĚDU

Nechte se vyvézt na nejvyšší horu Moravy Praděd (1492 m.n.m). Navštivte místní rozhlednu, projděte suvenýry a jiné turistické atrakce pro celou rodinu. Vše můžete završit jízdou na koloběžce z Pradědu až na Hotel Kopřivná celých 13 km!

TRAMPOLÍNOVÉ POLE

Výborná zábava, odpočinek i trénink akrobacie pro všechny. 4v1, to je trampolínové pole ve FUNparku Kopřivná! Prožijte stav beztíže v bezpečném prostředí, jež zajišťuje pevná síť po obvodu a dopadové žíněnky na všech stranách.

LEZECKÉ STĚNY

Dominantou sportovního areálu Hotelu Kopřivná je 9 metrů vysoká lezecká stěna. Lezení si můžete domluvit na recepci s našimi certifikovanými instruktory. Zapůjčíme vám kompletní vybavení. Dvě menší stěny se nacházejí v těsné blízkosti hlavní 9 m stěny. Další dvě stěny určené pro dovádění dětí se nacházejí v dětské aréně.

Zázemí

  • čtyřsedačková lanovka
  • během otevírací doby půjčovny/bike parku je možné v areále dostat základní servis
  • ano, všechny typy – XC, enduro, sjezdová, dětská + půjčovna koloběžek a terénních trojkolek
  • v dojezdové části bike parku je občerstvení, 200 m od lanovky je restaurace, wellness, bazén
  • bezplatné parkoviště u spodní stanice lanovky
  • ano, v dojezdové části bike parku
  • bike kempy – v areálu probíhají během roku kempy na zlepšení techniky jízdy pod vedením Kamila Tatarkoviče (www.kamiltatarkovic.com), po domluvě je možná i individuální výuka atrakce pro děti – trampolíny, prolézačky, lezecká stěna

Základní informace

Lokalita: Kopřivná, Šumperk

GPS: 50°2’4.158″N 17°18’32.346″E

Kraj: Olomoucký

Web: www.koprivna.cz

E-mail: koprivna@koprivna.cz

Telefon: +420 777 745 374

Náročnost: Velmi lehká – Těžká

Počet stezek: 6

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Downhill, Enduro/freeride, Pumptrack, Stoupavý trail

Otevírací doba

květen–září

květen, červen a září:
lanovka jede pouze o víkendech (10.00–18.00 hod.)

červenec a srpen:
lanovka jede každý den (10.00–18.00 hod.)

Aktuální ceník ZDE