Bikepark Lipno

Bikepark Lipno

Bikepark Lipno

Bikepark Lipno má slušnou historii. Zábavné traily pod lanovkou s výhledem na celou vodní plochu nádrže a překrásné šumavské lesy, tak to všechno začalo. Kvůli masové turistice na Stezku korunami stromů se však stavitelé rozhodli o razantní změnu, přesunout bikepark na druhou stranu kopce a precizně ho vyladit podle nejnovějších trendů a úspěšných receptů.

Z Lipna nad Vltavou se tedy vyvezete jako za předchozích dob bikeparku lanovkou Jezerní, dále však překonáte kolem hřiště Království lesa malou vzdálenost k lanovce Promenádní a jste na místě! Bikepark je plný parádně upravených klopenek, skoků a zaručuje mnoho zábavy, ať už jste začátečníci, nebo pokročilí jezdci. Všechno náročné se dá objet, případně vybrat menší variantu. Na Lipně 2.0 to není o tvrdém sjezdu, ale především o prvotřídní flow a zábavě na kole disponující i menšími zdvihy.

Tratě jsou chytře navedené lesem, neztrácí zbytečně na převýšení a my garantujeme, že dolů přijedete s úsměvem od ucha k uchu.

Traily

Zábava na klopených zatáčkách, terénních vlnách, lavicích, kamenných polích a dřevěných lávkách.

Bikepark

Modrý trail
obtížnost lehká, délka 1,8 km – zábavný trail vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce, dobře upravený, s mnoha klopenkami a menšími skoky, až na pár míst hladký, vhodný i pro pevné kolo, ideál je však full se 130 – 160mm zdvihem

Červený trail
obtížnost středně těžká, 1,2 km – trail obdobný Modrému, nechybí však i větší skoky a dřevěné překážky, ideál je zde full se 160mm zdvihem, případně i sjezdové kolo a na co netroufáte, to lze objet lehčí variantou

Exit trail

odjezdová stezka, 1,3 km – původní trail pod lanovkou, vedoucí až k parkovišti v Lipně nad Vltavou, slouží již pouze k návratu na parkoviště

 

Floutrejl Lipno

• 5 km dlouhá, lesem vedená cyklotrasa
• speciálně navržená pro bezpečnou jízdu na horském kole
• sjezd bez problému zvládnou i menší děti
• nový zážitek z jízdy – plynule, intuitivně a hravě

Zážitkový Floutrejl je skvělá rodinná zábava. Že jste Floutrejl ještě nevyzkoušeli a nevíte o co jde? Sjedete si 5 km dlouhou, lesem vedenou cyklotrasu, která je určená přímo pro vás a vaše děti. Užijte si bezpečnou jízdu na kole trochu jinak, bez provozu v klidném prostředí lesa. Na Floutrejlu pojedete převážně z kopce, plynuje projedete po terénních vlnách a hravě zvládnete připravené klopené zatáčky. Cestou se můžete občerstvit v Kiosku u Yettiho a Floutrejlem pokračujete až na nástupní stanici lanovky Promenádní. Zpět do kopce se vyvezete lanovkou a ihned po výstupu budete mít chuť projet si celý Floutrejl ještě jednou.

Floutrejl je vhodný pro děti od 5 let, které ovládají běžnou jízdu na kole. Trasa je jednosměrná, značená a bezpečná.

Víte, že…?

Bikepark Lipno poprvé otevřel své brány už před sedmi lety. Už od počátku za koncepcí parku a podobou trailů stáli Pavel Schwarz (Schwara) a Pavel Kočer (Kojc) z FRbikes. Park se postupně rozvíjel a přibyly další dva traily. S otevřením Stezky korunami stromů a masivním nárůstem vytížení lanovky však nastal v bikeparku postupný útlum. Už tehdy se začalo plánovat přesunutí bikeparku na druhou stranu kopce.

Floutrejl projektoval a na stavbu dohlížel Tomáš Kvasnička ze Singltreku pod Smrkem.

V okolí Lipna se konal první enduro závod Blinduro, který pořádá dnes už legenda Michal Prokop, několikanásobný mistr světa, vítěz několika Světových pohárů a to v různých cyklistických disciplínách!

Tipy na aktivity pro celou rodinu

Okružní plavba na Lipenské přehradě
Lipenská přehrada nabízí v letním období možnost prohlédnout si její krásy z paluby výletní lodi. Od roku 2012 pluje po přehradě nová velká výletní loď – Adalbert Stifter. Další dva parníky zastávají funkci zastávkové dopravy.

Lanové dobrodružství na Lipně
Vydejte se s celou rodinou nebo kamarády do Lanového parku Lipno a zažijte jedinečné dobrodružství na lanových překážkách s nádherným výhledem na lipenské jezero.

Letní lanová dráha Lipno
Poznejte Lipenská panoramata! Letní lanová dráha Bikeparku Lipno je v létě v provozu i pro pěší turisty a houbaře. Vyvezte se pohodlně lanovkou na vrchol Kramolín (902 m n. m.) a pokochejte se krásným výhledem na Lipno, Šumavu a Novohradské hory.

Aquaworld Lipno
J e centrem nekončících vodních radovánek pro děti i dospělé . V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Dvě bobové dráhy v areálu Bobovka na Lipně
Bobové dráhy přímo v obci Lipno nad Vltavou jsou ideálním celoročním cílem rodinných a školních výletů pro všechny, kteří preferují aktivní využití volného času. Užijte si nevšední zážitek z jízdy rychlým korytem či na horské dráze s překrásnými výhledy na Lipenské jezero.

Zázemí

  • čtyřsedačková lanovka Promenádní a Jezerní (ta slouží pouze k vývozu od parkoviště)
  • půjčovna kol (hned poblíž parkoviště v Lipně nad Vltavou – kola k zapůjčení od značky Author), při zapůjčení kola se z bikepasu odečítá 10% a s Lipno.card dalších 10%, půjčovna přileb, chráničů a dalšího vybavení
  • restaurace Lanovka, občerstvení Strojovna a Skibar Lipno u parkoviště, nahoře, poblíž Stezky korunami stromů restaurant Kramolín, velký obchod řetězce Jednota hned u lanovky Jezerní
  • bezplatné parkoviště ve spodní části areálu

Základní informace

Lokalita: Lipno nad Vltavou 87 (Infocentrum Lipno)

GPS: 48°38’38.180″N 14°13’15.053″E

Kraj: Jihočeský

Web: www.lipno.info

E-mail: infocentrum@lipno.info

Telefon: +420 380 736 053

Délka tratí celkem: 4,3 km

Náročnost: Velmi lehká – Středně těžká

Počet stezek: 3

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Enduro / freeride, Flow trail

Další info: Aktuálně biková sezóna začala 28.3.2024.

Otevírací doba

Otevírací doba lanovky Promenádní od 15.5. - 30.6.2021 víkendy a svátky v čase 10 - 17 hod.

Červenec , srpen denně - 9:30 - 18 hod., září, říjen víkendy 10 - 17 hod.


Půjčovna -INTERSPORT Element v čase 9:15 - 17:15 hod.

Střediska v okolí