Singltrail Frymburk

Singltrail Frymburk

Singltrail Frymburk

První jihočeský singletrail vznikl u městečka Frymburk na břehu lipenského jezera. Jeho hlavní předností je úchvatný výhled na jezero z vrcholu Marta a jednoznačně pestrost trailu. Singletrail je koncipován tak, aby ho sjeli rekreační cyklisté i děti od 10 let. Nudit se nebudou ani zkušení bikeři.

Singletrail ve Frymburku byl postaven s ohledem na co nejširší spektrum uživatelů. Trail je sjízdný a bezpečný pro děti a příležitostné cyklisty na běžném horském kole. Stezka plyne a mírně klesá lesem, nemusíte na ní příliš šlapat, ani brzdit, užíváte si vln, terénních nerovností a klopených zatáček. Zdatnější biker si na trailu najde i nemálo skoků. Na okruhu vás navíc čeká úžasný výhled od kaple sv. Marty.

Nástupní místo i s bezplatným parkováním se nachází na parkovišti Activity Parku médi Kubíka (přímo u hlavní silnice z Frymburku do Lipna nad Vltavou). Nejprve je potřeba vystoupat nad dětský park s pojízdnými koberci poté se prosmýknete kolem hospůdky Ranč u tří Anč (bikeři jsou vítáni), pak mezi chatami, za kterými uvidíte šotolinový začátek trailu, který se prvních 300 m vlní až ke stoupací lesní cestě k vrcholu kopce Marta, kde za kaplí začíná sjezdová část singletrailu.

Traily

Začátek Singletrailu je v Activity parku Frymburk (parkoviště) odkud vede 1,5 km stoupací úsek (trail a lesní cesta) a 1,6 km klesající trail (jednosměrný). Bonusem je přírodní trať dlouhá 1,5 km, která začíná u tur. značení "Studená". Vstup je zdarma a trasy nejsou určeny pro chodce, koně či motorky.

Bonus navíc: přírodní trail
To ale není vše. V lese nad Martou se podařilo ručně vyčistit nádherný přírodní trail, který začíná svižnějším sjezdem, po ostrém odbočení vpravo pokračuje zvlněný terénem po úzké lesní pěšince a na závěr si užijete příjemnou několikasetmetrovou houpavou "flow" pasáž. Povrch je čistě přírodní a až na pár kořínků téměř hladký. Začátek přírodního neznačeného trailu je u turistického značení "Nad Studenou". K němu se dostanete stoupáním po stejné lesní šotolinové cestě jako při výstupu na singletrail na Martě. Délka stoupání od parkoviště na začátek singletrailu na vrcholu Marty je ca. 1,5 km, na start přírodního trailu "Nad Studenou" je to caa 2,4 km.

Základní informace

Lokalita: Frymburk

GPS: 48°39’35.730″N 14°10’26.332″E

Kraj: Jihočeský

Web: www.lipnocentrum.cz

E-mail: frymburk@lipnocentrum.cz

Délka tratí celkem: 2 km

Náročnost: Lehká, Střední

Počet stezek: 3,1

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Stoupavý trail, Přírodní trail

Střediska v okolí