Singltrek Česká Lípa

Singltrek Česká Lípa

Singltrek Česká Lípa

Traily

Singltrek Česká Lípa je okruh stezky Singltrek nižší náročnosti o délce přibližně 3 kilometry, který se nachází v příměstském lese pod svahy Špičáku. Stezku si užije každý cyklista, od malých dětí po po zdatné a zkušené terénní cyklisty.

Singltrek Česká Lípa slouží zejména ke krátkodobé rekreaci místních obyvatel, a to nejen cyklistů. Pokud budete trávit jakkoli dlouhý čas v České Lipě a okolí, je tu také pro Vás, vyzkoušejte ho. Singltrek je velmi dobře přístupný z cyklotrasy 3053 vedoucí z České Lípy do Písečné.

Trasu zvládne v pohodě každý, protože na ní nenajdete žádné velekopce, ale pouze mírné stoupání a klesání. Jezdci si pouze musejí zapamatovat, že stezka je jednosměrná.

Pro Českou Lípu je stezka unikátem, protože v okolí mnoho míst pro vyznavače terénní cyklistiky nenajdete.

Stezka Singltrek Česká Lípa je navržena pro jednosměrné rekreační užívání terénními cyklisty. Proto jsou stezky navrženy tak, aby byly přístupné široké škále terénních cyklistů a to jak pro dospělé tak děti. Cílem singltrekových rekreačních stezek je navýšení a zkvalitnění potenciálu lesních pozemků plnit rekreační funkci za minimalizace dopadu na přírodu a krajinu, lesní hospodářství a stávající formy rekreačního využívání. Singltrek Česká Lípa má dopomoci udržitelnému rozvoji rekreačního potenciálu příměstských lesů.

Zázemí

  • Singltrek Česká Lípa je určen zejména pro krátkodobou rekreaci místních a nejsou s ním spojeny žádné služby. Pokud přijedete autem, můžete parkovat v jižním a severním cípu sídliště. Spojte projížďku s návštěvou centra, vše potřebné se dozvíte v turistickém informačním centru na náměstí.

Základní informace

GPS: 50°41’30.348″N 14°33’29.123″E

Kraj: Liberecký

Web: ceskalipa.singltrek.cz

Délka tratí celkem: 3 km

Náročnost: Velmi lehká, Lehká

Počet stezek: 1

Typy tratí: Family trail, Singletrail

Další info: Otevřeno celý rok.

Otevírací doba

Přístup na singltrek je zdarma po celý rok.

Střediska v okolí