Bikepark Ještěd

Bikepark Ještěd

Bikepark Ještěd

Přímo na dosah Liberci, kam až vás místní tramvaj zaveze, končí vyjeté bikové koleje u spodního nástupiště lanovky Skalka. Nad vámi se rozkládá mezi krásnými hlubokými lesy Ještěd Bikepark, skvěle dostupný, převážně sjezdový bikepark s dlouhou (i závodní) historií, ve kterém můžete řádit již po hodině a pár minutách jízdy z Prahy.

Skvěle dostupný a převážně sjezdový bikepark s dlouhou historií, bude i v roce 2021 připraven pro nadšence adrenalinu. Bikerům nabízí čtyři tratě různých obtížností. Všechny najdete v těsné blízkosti sedačkové lanovky Skalka, která vás nahoru pohodlně vyveze i s koly v průběhu celé letní sezóny. Přeprava kol je zdarma.

Pro začátečníky nebo ty méně adrenalinu chtivé jezdce je biková dráha Turistická, ve které najdete freeridovou stezku doplněnou dřevěnými překážkami. Ta je nejlehčí. Středně těžké dráhy nabízí ještědský areál dvě, obě s názvem La Spaghetta. Na první z nich se bikeři vyřádí na hliněných a dřevěných překážkách, ta s přídomkem b zahrnuje dřevěné lávky.

UPOZORNĚNÍ! Provoz JEŠTĚD Bikeparku může být v průběhu letních - podzimních měsíců omezen z důvodu stavebních prací na rozšíření sjezdovek. Stavební práce by však neměly omezit tratě B1 a B2.

Traily

B2 „Turistická“

obtížnost lehká - lehká trasa s mnoha možnostmi kolem lesní cesty, kde jsou vybudované klopenky, malé skoky a boule, vše se dá navázat dle libosti a případně objet

B1 a B1b „La Spaghetta“

obtížnost středně těžká - freeridová trať se vším, co k tomu patří, tedy s mnoha klopenkami, skoky, několika dřevěnými překážkami a náročným terénem

 

B3 Trail „El Masacre Downhill“

NOVINKA 2021 - upravená část v úseku křižujícím sjezdovku Nová Skalka!

obtížnost středně těžká - sjezdová trať, na kterou se navážete po chvíli jízdy na B1, čistě sjezdové pasáže plné kořenů a kamenů, velmi technická trať pro kola s velkým zdvihem

Víte, že…?

Hora Ještěd (1012 m n. m.) s proslulou stavbou televizního vysílače s hotelem na vrcholu je hlavní dominantou severních Čech; budova z let 1966–1973 měří téměř 100 m, má tvar tzv. rotačního hyperboloidu a honosí se titulem Nejvýznamnější česká stavba 20. století (národní kulturní památka).

Na západním úbočí Ještědu se nachází Mohyla letců. Památník tvoří navršená mohyla a zbytky letadla, které zde havarovalo v husté mlze 20. srpna 1948.

Zázemí

  • čtyřsedačková lanovka Skalka
  • ano
  • půjčovna kol sjezdových, horských i koloběžek
  • ano
  • kiosek Skalka hned u lanovky
  • velké parkoviště a možnost dopravy tramvají až ke spodnímu nástupišti lanovky

Základní informace

GPS: 50°44’10.626″N 15°0’46.474″E

Kraj: Liberecký

Web: www.skijested.cz

E-mail: info@skijested.cz

Telefon: +420 737 222 499

Náročnost: Střední – Těžká

Počet stezek: 4

Typy tratí: Downhill, Enduro / freeride

Další info: Aktuálně biková sezóna 2024 jede dle rozpisu otevírací doby.

Otevírací doba

 víkend 27.-28. dubna

květen pátek až neděle + svátky

–červen, září, říjen: víkendy a svátky (9.05–17.05 hod.)

červenec, srpen: denně (9.05–17.05 hod.)

lanová dráha Skalka jede každou půlhodinu v .05 a .35 min.

 

Střediska v okolí