Singltrek Suchák

Singltrek Suchák

Singltrek Suchák

Singletracky v okolí Suchého vrchu jsou součástí česko-polského projektu Singletrack Orlicko – Kladsko, který zahrnuje na obou stranách hranice více než 60 kilometrů nových terénních tratí.

Traily

Tratě měří dohromady cca 28,5 km a měly by mít mírnou až střední obtížnost.

ZELENÁ (OKRUH OKOLO HVĚZDY 5,4 km)

Menší děti s rodiči a také méně technicky zdatní cyklisté mohou vyzkoušet Singltrek na zeleně značené stezce, kde si osvojí nebo zopakují ovládání kola a získají jistotu na přírodním povrchu stezky.  

 

MODRÁ (OKRUH POD BRADLEM 7,9 km)

Kdo bez problémů zvládá zelenou trasu, měl by zkusit modře značenou stezku. Tam začíná opravdová zábava: houpání a zatáčky. Tak dobrou příležitost k zábavnému ježdění pro středně pokročilé cyklisty nikde jinde nenajdete. Užijete si daleko větší radost z jízdy než na asfaltu i než na lesních cestách, a zároveň vás na stezce nepřekvapí nečekané a nebezpečné překážky. Na modré trase nejsou žádná náročná stoupání ani klesání. Modrou trasu ocení i bajkeři, kteří si chtějí užít odpočinkovou jízdu krásným lesním prostředím.

 

ČERVENÁ (OKRUH K BOUDĚ 15,0 km)

Pro cyklisty, kteří již mají terénní kolo takříkajíc trochu “v ruce”, anebo pro ty, kteří již modrou trasu zvládají s přehledem, jsou tu červeně značené stezky. Vlní se horským úbočím, umožní Vám hrát si s kolem, dovolí Vám plynulou, dynamickou jízdu a zlepšují jízdní dovednosti. Jejich obtížnost je střední. Zkušení bajkeři si užijí v flow v plné rychlosti, méně zkušení se příjemně zhoupnou na terénních vlnách. Červenou stezku si dovedou užít jak děti, tak zkušení FR a DH jezdci.

Zázemí

  • na parkovišti na Červenovodském sedle
  • ano

Základní informace

Lokalita: Suchý vrch

GPS: 50°3’8.752″N 16°41’20.476″E

Kraj: Pardubický

Web: suchak.singltrek.cz

E-mail: info@singltrek.cz

Délka tratí celkem: 28,5 km

Náročnost: Velmi lehká – Střední

Počet stezek: 3

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Flow trail, Přírodní trail

Další info: Otevřeno celý rok.

Střediska v okolí