Bikepark Peklák

Bikepark Peklák

Bikepark Peklák

Bike park Peklák leží na okraji města Česká Třebová, kde začal vznikat již na jaře roku 2012. Nejedná se o žádné velké horské středisko, ale o menší sympatický areál, který je velmi dobře situovaný a pro horská kola toho nabízí opravdu hodně. Tratě jsou vedeny na menším kopci, jeho velikost je ale kompenzována hustotou, pestrostí a nápaditostí jednotlivých trailů.
Díky lyžařské kotvě se vyjede nahoru poměrně rychle a pro jízdu z kopce dolů je tu pro návštěvníky připraveno sedm tratí plus jedna pro terénní trojkolky. Tratě jsou zde ve třech různých obtížnostech, takže každý si tedy přijde na své. Dvě modré tratě poslouží především méně zkušeným začínajícím bikerů, tři červené jsou už po pokročilejší a zkušenější jezdce a dvě černé tu čekají na ty nejodvážnější a nejnáročnější. Mezi tratěmi jsou různé propojky, zkratky, takže je možné vymýšlet různé kombinace a každou jízdu si užít úplně jinak. Nechybí nejrůznější terénní nerovnosti (boule, skoky, klopenky), kořenové a kamenité pasáže, ale asi největší zajímavostí je nespočet dřevěných „staveb“ – lávky, přemostění, nebo zde najdete dokonce i postavený dřevěný mlýn, ze kterého se skáče nebo jím lze dokonce i proskočit!
Většina tratí se svojí délkou pohybuje kolem jednoho kilometru, sjedete je během jedné až dvou minut a díky tomu dokážete zvládnout během jednoho dne nespočet jízd a vyzkoušet si nejrůznější překážky a nerovnosti.

Tratě

MODRÉ TRATĚ -Snadné tratě určené všem, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet.

Mechovka

– naše nejvyhlazenější trať – bez výrazných kořenů, se spoustou lávek a vysypaných zatáček. Dolní část je prudší, dá se objet přes sjezdovku.

Rodeo

– naše druhá úroveň, ideální pro jezdce kteří již zvládají Mechovku a chtějí zkusit něco náročnějšího, zkušení jezdci si na ní užijí spoustu zábavy.

ČERVENÉ TRATĚ -Vyšší náročnost pro již zkušenější jezdce, plné skoků a překážek (vše objízdné).

Malinovka

– jedna z našich závodních tratí, v horní části zpevněná, následuje přescesťák (největší skok této trati – objízdný), po lesní pasáži další menší přescesťák, klopka, wallride, tobogán klopenek, rockgarden, mega dřevěnná klopka, výjezd na sjezdovku, hned zpátky do lesa malým posíláčkem, schody, peklácká rokle a dva finálové skoky – 800 m metrů, na kterých se nebudete ani chvíli nudit.

Korida

– hravá náročnější trať se slavným skokem Mr. Shit a velkým mega přescesťákem. V dolní části se napojuje na Rodeo.

Airline

– plná poletů přímo po sjezdovce, napojuje se na Malinovku.

ČERNÉ TRATĚ -Tratě nejvyšší náročnosti, pro velmi zkušené jezdce.

Rolling Stones

– náročná závodní trať, v horní části zpevněná, přes menší skok se rovnou dostanete do nejprudší pasáže Rock Kurve, poté motanice lesem s několika skoky, další prudká pasáž, mostek, přescesťák, paletovka, další skok, následně se napojíte na trať Rodeo.

Rock‘n‘Roll

– méně agresivní než Rolling Stones, v horní části zpevněná, střední prudší část v dolní části již jednodušší.

Zázemí

  • lyžařská kotva, která vytáhne bikery na kopec
  • sjezdová a freeridová kola + půjčovna terénních trojkolek
  • ve spodní části areálu (u parkoviště) je občerstvení
  • bezplatné parkoviště ve spodní části areálu
  • ve spodní části areálu

Základní informace

Lokalita: Česká Třebová, Svitavská pahorkatina

GPS: 49°54’32.638″N 16°25’54.052″E

Kraj: Pardubický

Web: www.peklak.cz

E-mail: info@peklak.cz

Telefon: +420 731 125 800

Náročnost: Lehká – Těžká

Počet stezek: 7

Typy tratí: Downhill, Enduro/freeride, Flow trail

Otevírací doba

květen a červen:
sobota a neděle (10.00–18.00 hod.)

červenec a srpen:
čtvrtek, pátek, sobota, neděle (10.00–18.00 hod.)

září a část října:
sobota a neděle (10.00–17.00 hod.)

V případě velmi nepříznivého počasí Bike park uzavřen (aktuální info na webu).

Aktuální ceník ZDE