Trailpark Plešivec

Trailpark Plešivec

Trailpark Plešivec

Trailpark Michala Prokopa na Plešivci je zbrusu nový trailpark v České republice vybudovaný pod taktovkou trojnásobného mistra světa ve fourcrossu Michala Prokopa.

Trailpark obsluhovaný lanovou dráhou & nabízející flow traily všech obtížností je vhodný pro každého - začátečníka až po toho nejzkušenějšího jezdce. Věříme, že trailpark si zamiluje každý nadšenec pro horská kola & přírodu.

Traily

 

HELEN TRAIL
Mírně klesající trail lehké obtížnosti, ideální pro začátečníky i rodiny s dětmi. Upravený flowtrail, hravě houpavý a klesající trail lehké obtížnosti. Obsahuje množství terénních vln a klopených zatáček a je oblíben jezdci všech úrovní od mírně pokročilých až po zkušené milovníky trailů. Délka 5300m & převýšení 226m.
 

NIKI TRAIL
Středně obtížný trail určený cyklistům, kteří mají již zkušenosti s jízdou v terénu. Hravě houpavý trail s přírodním povrchem plný boulí, klopenek a menších skoků, okořeněný technickými prvky z kamenů. Trail pro mírně pokročilé až zkušené bikery. Délka 4800m & převýšení 226m.
 

DANIELA TRAIL & JELENA EXTREME TRAIL & EASY ELLA
Traily těžké obtížnosti vhodné pouze pro technicky velmi vyspělé bikery s vysokou úrovní dovedností v ovládání kola. Traily s přírodním povrchem v prudkém svahu s vysoce technickým a extrémně náročným terénem. Některé části trailů obsahují nestabilní terén, menší dropy, prudká kamenitá klesání a jízdu po odkloněném svahu.

TRAIL ROCK N ROLLA
Trail je jedinečný trail, který nenajdete jinde v České republice a ani v Evropě. První část trailu je postavena z kamenných bloků, které vytvářejí flow trail a prověří nejednoho bikera. Kamenitý povrch pomalu přechází v hliněný trail obohacený o kamenné prvky, menší skoky a klopené zatáčky. Trail je určen jak pro zkušené bikery, tak i pro méně zdatné jezdce, kteří chtějí posunout své limity. Trail vyžaduje po celé své délce stoprocentní soustředění.

JUMP LINE
Na Jump Linu se dostanete z červeného trailu NIKI nebo z černého trailu Daniela.

Zázemí

  • K dispozici bude také půjčovna kol & vybavení nebo cykloservis.
  • Návštěvníci trailparku také mohou využít stravovacích služeb v restauraci Plešivec nebo v baru s venkovním grilem 'U Dostyho'.
  • V celém areálu jsou k dispozici 2 hlavní bezplatná parkoviště: u lanovky ve Pstruží - 250 míst; na Plešiveckých loukách u dětského parku (odbočka z cesty Abertamy – Boží dar) – 300 míst

Základní informace

Lokalita: TrailPark Plešivec, Pstruží 71, 365 01 Pstruží

GPS: 50°21’20.956″N 12°50’21.577″E

Kraj: Karlovarský

Web: trailparkplesivec.cz

E-mail: info@trailparkplesivec.cz

Telefon: +420 601 563 536

Délka tratí celkem: 14 km

Náročnost: Střední – Extrémně těžká

Počet stezek: 7

Typy tratí: Singletrail, Enduro / freeride, Přírodní trail

Další info: Aktuálně biková sezóna 2024 zahájena.

Otevírací doba

Hlavní sezóna:

Středa - Neděle 9:00 - 17:00 hod.

 

Vedlejší sezóna:

Sobota - Neděle 10:00 - 16:00 hod. dle aktuálního počasí

 

Střediska v okolí