Trail Park Klínovec

Trail Park Klínovec

Trail Park Klínovec

V Krušných horách je o bikeparky a trail centra nouze. Výjimkou je Trail Park Klínovec rozpínající se po jižních a jihozápadních svazích stejnojmenné hory a ležící přibližně půl hodiny jízdy autem z Karlových Varů, půl hodiny z Chomutova a 1,5 hodiny z Prahy. Nabízenými možnostmi zmíněnou „nedostatečnost“ Krušných hor vynahrazuje.

V Trail Parku Klínovec na vás čeká 30 kilometrů trailů a 70 km tras pro horská kola značených po lesních cestách. Všechny traily se rozbíhají z vrcholu Klínovce a pozvolně klesají místními lesy až ke spodní stanici lanovky z Jáchymova. V Trail Parku Klínovec naleznete traily čtyř úrovní obtížnosti. Odpovídající obtížnost zde naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější a pokročilí jezdci. Úplní začátečníci si mohou jízdu na vyzkoušet na cvičném pumptracku v blízkosti horní stanice lanovky.

Značené trasy mají také začátek na vrcholu Klínovce, vedou na zajímavá místa a končí u spodní stanice lanovky z Jáchymova, která je v provozu od května do konce října. 

Klínovec je díky svému převýšení charakteristický dlouhými traily. Lehký trail Azur (10,3km) a středně obtížný trail Rubin (8 km) patří mezi nejdelší souvisle klesajících traily v Evropě. Nezaostávají však ani trail Baron se 6 km souvislého flow se skoky a dvě 3 km dlouhé tratě na enduro a sjezd.

Trail Park Klínovec má dvě nástupní místa. Jedním je vrchol Klínovce a druhým spodní stanice lanové dráhy v Jáchymově. Na obou místech naleznete bezplatná parkoviště.

Traily

Azur

Azur je modře značený lehký trail s délkou přes 10 km. Azur vede unikátním vysokohorským lesem a nabízí bezpočet dechberoucích výhledů. Je určen široké veřejnosti, včetně začátečníků a dětí. Sjízdný je na běžném horském kole nebo terénní koloběžce. Velmi mírně klesá jižními svahy Klínovce a plynule se vlní nahoru a dolů. Stezka je upravená, nezáludná a snadno předvídatelná, povrch zpevněný přírodním materiálem, kompaktní a neměnný po celé délce, jízda je bezpečná. Azur je jasnou volbou pro začátečníky a rodiny s dětmi.

Rubin

Červeně značený Rubin je středně obtížný trail s délkou 8 km. Rubin obsahuje velké množství terénních vln, boulí a klopených zatáček. Tento houpavý a hravý trail se zpevněným a stabilním povrchem ocení jezdci všech úrovní od mírně pokročilých až po ostřílené trail ridery. Rubin si rychle získal oblibu u velkého počtu bikerů a časopis Bike magazine ho ocenil zařazením do kategorie Supertrail. Vhodná jsou horská kola s odpruženou vidlicí nebo celoodpružená horská kola.

Baron

Baron je v mapě vyznačen černou barvou. Jedná se o 6 km dlouhý náročný trail určený pro pokročilé jezdce. Baron obsahuje větší a delší boule, větší komprese, množství skoků a také základní technické prvky z kamenů. Povrch je zpevněný, ale více přírodní a proměnlivý a tedy i technicky náročnější. Ideální výbavou je celoodpružené kolo.

Downhill Klínovec

Downhill Klínovec je sjezdová trať pro experty, která se brzy po startu rozdvojuje na dvě varianty – jednu pro sjezdová kola a druhou pro enduro kola. V mapě jsou obě varianty vyznačeny oranžovou barvou určenou pro těžké traily a celková délka všech sjezdových úseků je 6 km. Užijí si je především jezdci vyznávající vysoce technicky náročné ježdění.

Downhillová trať je dějištěm Mistrovství ČR ve sjezdu na kolech a jednou ze zastávek prestižního mezinárodního seriálu iXS Downhill Cup. Varianta pro Enduro je součástí závodů České enduro serie.

Značené trasy

Na vrcholu Klínovce začíná i pět různých okruhů vyznačených po lesních cestách s celkovou délkou 70 km. Nejlehčí a nejkratší okruh má 7 km, nejdelší pak 27 km. Nejlehčí ze značených tras nevyžadují nijak vysokou fyzickou kondici a vedou po asfaltových a zpevněných šotolinových cestách dobré kvality. Tyto trasy jsou vhodné pro rodinné výlety a pro začátečníky.

Zdatní cyklisté hledající fyzickou námahu i technickou náročnost se vydají na dva nejdelší a nejtěžší okruhy. Na těch zažijete lesní pěšinky, strmá klesání, ale také náročné výjezdy. Tyto trasy vás zavedou do vzdálenějších míst s netradičními výhledy.

Víte, že…?

O místním červeném trailu Rubin říkají zkušení bikeři, že je to nejlepší flow‑trail široko daleko.

Traily Azur a Rubin se svými délkami 10 a 8 km řadí k nejdelším souvisle klesajícím flow trailům v Evropě.

Lanovka Prima Express vedoucí z Jáchymova na vrchol Klínovce je nejdelší sedačkovou lanovkou v ČR, která obsluhuje traily pro horská kola. Sedačky jsou kryty proti nepřízni počasí.
Trail Park Klínovec není určen pouze zkušeným cyklistům, lehké stezky jsou vhodné i pro začínající cyklisty a pro děti.

Stezky v Trail Parku Klínovec jsou vhodné pro děti v okamžiku, kdy jsou schopny samostatné a kontrolované jízdy na kole po dvoustopé lesní cestě. Ještě před vstupem na stezky samotné můžete s dětmi vyzkoušet jízdu na kole na pumptracku a ve skill centru.

 

Zázemí

  • čtyřsedačková lanovka Prima Express
  • servis kol u dolní stanice lanovky a samoobslužný základní servis u dolní i horní stanice lanovky
  • půjčovna trailových a enduro kol Mondraker a terénních koloběžek
  • prodejna s cyklistickým vybavením u dolní stanice lanovky
  • restaurace "U staré lanovky" u horní stanice lanovky, stánky s občerstvením u dolní i horní stanice lanovky
  • bezplatné parkoviště u dolní stanice lanovky, možnost placeného kempování v karavanu s elektro přípojkou
  • ano
  • ano
  • tři myčky kol zdarma
  • pumptrack, skill centrum

Základní informace

Lokalita: K Lanovce 1065, Jáchymov

GPS: 50°23’5.831″N 12°56’34.786″E

Kraj: Karlovarský

Web: www.trailpark.cz www.klinovec.cz

E-mail: info@klinovec.cz

Délka tratí celkem: 30 km

Náročnost: Velmi lehká – Těžká

Počet stezek: 5

Typy tratí: Family trail, Downhill, Enduro / freeride, Flow trail, Pumptrack, Skill centrum

Další info: Aktuálně sezóna 2022 ukončena. Vám i našim zaměstnancům moc děkujeme.

Otevírací doba

Lanovka v provozu od poloviny května do konce října.

květen: čtvrtek – neděle – 9:30 – 18:00
červen: úterý – neděle 9:00 – 18:00
červenec: denně 9:00 – 18:00
srpen: denně 9:00 – 18:00
září: denně 9:00 – 18:00
říjen: čtvrtek – neděle 9:30 - 17:00

Aktuální ceník ZDE

Provozní doba ZDE

Střediska v okolí