Trutnov Trails

Trutnov Trails

Trutnov Trails

Trutnov Trails je jedno z nejmladších českých trail center, avšak už nyní pro bikery velmi lákavé. V současné době je připraveno zhruba 17 km přírodních trailů různých obtížností v blízkosti města Trutnov v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor.

Snad každého zaujme proměnlivý ráz zdejší krajiny a nádherné výhledy do okolí. Nechybí tu pískovcové balvany, skály, lesy, louky a pastviny, jedná se tak o ideální místo pro horskou cyklistiku. Výchozím bodem je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, druhým nástupním místem na stezky je parkoviště Pod Sedmidomím. Při jízdě po trailech vás asi nejvíce uchvátí nádherný výhled z pískovcových skal na Modřínovém trailu, který stezkám dává to pravé kouzlo. Máme se ale také na co těšit do budoucna. Cílem místních stavitelů je stezky značně rozšířit a nabídnout bikerům až 60 km trailů různé obtížnosti.

Pokud vás jízda po trailech už přestane bavit nebo byste rádi poznali okolí trochu více, můžete svoji návštěvu doplnit o výlety do Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska nebo Broumovska a strávit zde několik báječných dní. Případně můžete vylézt na některou z rozhleden, kterých tu v poslední době vyrostlo několik. Tou nejbližší je Slavětínská, ale i ostatní jsou v přijatelné dojezdové vzdálenosti.

Potenciál Trutnov Trails je obrovský, příroda je nádherná a rozhodně vám toho tato lokalita nabídne spoustu. Pokud máte rádi trailové ježdění, neměla by chybět ve vašem výčtu sezonních cílů.

Tratě

Panský stoupák / 3,4 km

Obtížnost: nástupní trail
Zatím jediný stoupavý trail, který částečně využívá dlaždičského mistrovství našich předků na staré panské cestě, který vás dovede na začátek trailů na rozcestí U Jeskyňky. Letos nabídne zcela novou, lehčí variantu v místě nejprudšího stoupání na Horní Panskou cestu.

Bunkr trail / 5,5 km

Obtížnost: lehký trail
Panoramatický trail vás zavede od Slavětínské rozhledny k trailcentru ve Lhotě přes nové lesní pasáže a nádherné louky s výhledy na panorama Krkonoš.

Kozí trail / 4,5 km

Obtížnost: lehký trail
Zatím nejlehčí a nejoblíbenější trail vás kolem mystického místa Kozích kamenů přes flow IMBA sekci zavede až na nástupní parkoviště Pod Sedmidomím. Letos komletně dokončen i díky finanční sbírce široké bikerské veřejnosti.

Modřínový trail / 3,3 km

Obtížnost: středně obtížný trail
První realizovaný trutnovský trail. Spíše syrovější, ale nejvypečenější místa mají většinou i „dámskou“ variantu průjezdu. Letos byly provedeny úpravy ve spodní Flinstone sekci, která vás bude bavit.

Trail Pod Jeskyňkou / 2 km

Obtížnost: náročný trail
Hodně sjezdově laděný syrový trail s již legendární Whistler sekcí je výzvou i pro extra zdatné bikery. Vzhledem k náročnosti této části je zde možnost zvolit objízdnou variantu. Pro letošní sezónu došlo k úpravám zajišťujícím větší plynulost, bezpečnost a zpevnění celého trailu.

Floutek trail / 2,5 km

Obtížnost: lehký až středně těžký trail
Flow trail z dílny kanadských Gravity Logic legendy trailbuildingu Toma Pro. Z hrany Čížkových kamenů proplujete přes vlny a klopenky kolem Perníkové chaloupky až na kraj Lhoty. Tady se můžete občerstvit v našem trailcentru, jsme si ale jisti, že většina z vás zvolí okamžité repete. Tenhle trail vás bude hodně bavit.

Perníkový trail / 2,1 km

Obtížnost: středně těžký trail
Trail poprvé představený v rámci enduro závodů je nyní vyladěný pro širší škálu jezdců. Pořád se ale jedná o syrové ježdění s parádní kulisou mechem porostlých balvanů. S Floutkem se potkávají právě u Perníkové chaloupky.

Boulder trail / 2,2 km

Obtížnost: středně těžký až těžký trail
Jak napovídá název, tady si opravdu dosyta užijete skalky. Kolem nich i přes ně, odměnou za trochu víc šlapání vám bude řada technických lahůdek a výzev, navíc neskutečně fotogenických. Skvělá průprava před zdoláním „legendární Whistler sekce“. Těžce nabyté výškové metry tady budete ztrácet jen pomalu, zato s pořádným rohlíkem.

Víte, že…?

Za vším tady stoji místní trailbuildeři včele s Honzou Rejlem.

Podporu může každý vyjádřit také aktivní účastí na pravidelných dobrovolnických brigádách v rostoucí komunitě trutnovských bikerů.

Kurz techniky jízdy na Trutnov Trails absolvuješ pod vedením Dušana Mihalečka, prvního českého instruktora z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru.

Kola ti půjčí od značek Giant/Liv.

Otevírací doba hospody je v pátek od 17 do 24 h., v sobotu a v neděli od 11 do 24 h.

Zázemí

  • k zapůjčení jsou kola od značky Giant, kurzy techniky jízdy
  • Informace o trailech a okolí, prodej map, reklamních předmětů a permitů na podporu budování trailů, základní spotřební materiál pro cyklisty
  • občerstvení (hospoda) u základny ve Lhotě
  • možnost parkování – dvě nástupní místa
  • k dispozici na základně

Základní informace

Lokalita: Trutnov

GPS: 50°34’36.896″N 15°58’42.940″E

Kraj: Královéhradecký

Web: www.trutnovtrails.cz

E-mail: info@trutnovtrails.cz

Délka tratí celkem: 25 km

Náročnost: Lehká – Středně těžká

Počet stezek: 8

Typy tratí: Singletrail, Enduro/freeride, Flow trail, Stoupavý trail, Přírodní trail

Otevírací doba

Traily jsou otevřeny od května do října.
Otevírací doba základny v sezóně: sobota–neděle 9.00–19. 00.
Otevírací doba hospody: pátek 17.00–24.00, sobota–neděle 11.00–24. 00.