Trutnov Trails

Trutnov Trails

Trutnov Trails

V současné době je připraveno zhruba 37 km přírodních trailů různých obtížností v blízkosti města Trutnov v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor.

Snad každého zaujme proměnlivý ráz zdejší krajiny a nádherné výhledy do okolí. Nechybí tu pískovcové balvany, skály, lesy, louky a pastviny, jedná se tak o ideální místo pro horskou cyklistiku. Výchozím bodem je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, druhým nástupním místem na stezky je parkoviště Pod Sedmidomím. Při jízdě po trailech vás asi nejvíce uchvátí nádherný výhled z pískovcových skal na Modřínovém trailu, který stezkám dává to pravé kouzlo. Máme se ale také na co těšit do budoucna. Cílem místních stavitelů je stezky značně rozšířit a nabídnout bikerům až 60 km trailů různé obtížnosti.

Pokud vás jízda po trailech už přestane bavit nebo byste rádi poznali okolí trochu více, můžete svoji návštěvu doplnit o výlety do Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska nebo Broumovska a strávit zde několik báječných dní. Případně můžete vylézt na některou z rozhleden, kterých tu v poslední době vyrostlo několik. Tou nejbližší je Slavětínská, ale i ostatní jsou v přijatelné dojezdové vzdálenosti.

Potenciál Trutnov Trails je obrovský, příroda je nádherná a rozhodně vám toho tato lokalita nabídne spoustu. Pokud máte rádi trailové ježdění, neměla by chybět ve vašem výčtu sezonních cílů.

Traily

Panský stoupák / 3.4 km

Obtížnost: ­nástupní trail
Zatím jediný stoupavý trail, který částečně využívá dlaždičského mistrovství našich předků na staré panské cestě, který vás dovede na začátek trailů na rozcestí U Jeskyňky. Letos nabídne zcela novou, lehčí variantu v místě nejprudšího stoupání na Horní Panskou cestu.

 

Floutkův Stoupák / 4,1 km

Obtížnost: ­nástupní trail
Další varianta výjezdu k trailům využívá pouze široké lesní svážnice a cestou si můžete prohlédnout jednotlivé sekce trailu Floutek.

 

Floutek / 3,3 km

Obtížnost: ­lehký trail
Lehký až středně těžký flow trail z dílny kanadských Gravity Logic legendy trailbuildingu Toma Pro. Z hrany Čížkových kamenů proplujete přes vlny a klopenky kolem Perníkové chaloupky přes monstrózní klopenky Centrifugy až na kraj Lhoty. Tady se můžete občerstvit v našem trailcentru, jsme si ale jisti, že většina z vás zvolí okamžité repete. Tenhle trail vás bude hodně bavit.

 

Kozí / 4,5 km

Obtížnost: ­lehký trail
Zatím nejlehčí a nejoblíbenější trail vás kolem mystického místa Kozích kamenů přes flow IMBA sekci zavede až na nástupní parkoviště Pod Sedmidomím. Letos komletně dokončen i díky finanční sbírce široké bikerské veřejnosti.

 

Bunkr / 6,8 km

Obtížnost: ­lehký trail
Nejdelší a panoramatický trail v síti TT vede z nejvyššího bodu od Markoušovické rozhledny s famózním výhledem kolem soustavy bunkrů předválečného opevnění až do Lhoty. Jednotlivé sekce mají hodně rozmanitý charakter od přírodních singlů přes luční cesty až po hliněné flow v závěru.

 

Úpa / 3,5 km

Obtížnost: ­lehký trail
Spojovací trail, který využívají hlavně bajkeři směřující na TT z centra Trutnova. Vede po březích Úpy a zvládnou ho úplně všichni.

 

Modřínový / 3.3 km

Obtížnost: středně obtížný trail
První realizovaný trutnovský trail. Spíše syrovější, ale nejvypečenější místa mají většinou i „dámskou“ variantu průjezdu. Letos byly provedeny úpravy ve spodní Flinstone sekci, která vás bude bavit.

 

Perníkový / 1,8 km

Obtížnost: ­­­středně obtížný trail
Technický syrový trail přírodního stylu pro zdatné bajkery, který vznikl pro Enduro závody. Je namotán v prudším svahu a odbočuje doprava z první sekce Trailu Pod Jeskyňkou.

 

Myší dírou / 1,0 km

Obtížnost: ­­­středně obtížný trail
rail střední až nižší obtížnosti využívá staré protipožární příkopy a vrstevnicové cesty s úvozy. Od konce Trailu Pod Jeskyňkou vede nad tratí ke staré panské cestě. Délka trailu je téměř 1 km.

 

Rýbrcoul / 0,8 km

Obtížnost: ­­­středně obtížný trail
Ryze přírodní enduro varianta v závěru Bunkr trailu. Krátký výšlap vás zavede do březového lesíka jako vystřiženého z kanadských videí. Jen lehce doskládaný trail vás prověří v utažených zatáčkách a odklopených traverzech.

 

Pod Jeskyňkou / 2 km

Obtížnost: ­­­náročný trail
Hodně sjezdově laděný syrový trail s již legendární Whistler sekcí je výzvou i pro extra zdatné bajkery. Vzhledem k náročnosti této části je zde možnost zvolit objízdnou variantu. Pro letošní sezónu došlo k úpravám zajišťujícím větší plynulost, bezpečnost a zpevnění celého trailu.

 

Boulder / 2,6 km

Obtížnost: ­­­náročný trail
Jak napovídá název, tady si opravdu dosyta užijete skalky. Kolem nich i přes ně, odměnou za trochu víc šlapání vám bude řada technických lahůdek a výzev, navíc neskutečně fotogenických. Skvělá průprava před zdoláním „legendární Whistler sekce“. Těžce nabyté výškové metry tady budete ztrácet jen pomalu, zato s pořádným rohlíkem. Trail s největším množstvím lávek v naší nabídce.

 

Ptačí perspektiva / 0,8 km

Obtížnost: ­­­náročný trail
Zatím nejnovější a nejtěžší místní trail měří jen necelý kilometr, vyžaduje ale hodně vašich fyzických i psychických sil. Ze skalek a balvanů si opravdu prohlédnete trail z perspektivy dravce a možná se i proletíte. Křížení s Bouldrem překonáte naší unikátní mimoúrovňovou křižovatkou.

 

Žiletka / 1,5 km

Obtížnost: ­­­náročný trail
Trailový okruh o délce 1,5 km je vedený po skalním hřebínku nad řekou Úpou nad Adamovem. Využívá staré chodníky, kde pojedete fakt na hraně ostří a následně nabídne výhledy na řeku v zaříznutém traverzu v prudším svahu pod korunami mohutných buků.

Zázemí

  • k zapůjčení jsou kola od značky Qayron, kurzy techniky jízdy
  • informace o trailech a okolí, prodej map, reklamních předmětů a permitů na podporu budování trailů, základní spotřební materiál pro cyklisty
  • občerstvení u základny ve Lhotě
  • možnost parkování – dvě nástupní místa
  • k dispozici na základně
  • Víte, že…? Za vším tady stoji místní trailbuildeři v čele s Honzou Rejlem. Podporu může každý vyjádřit dobrovolným příspěvkem na údržbu, nebo také aktivní účastí na pravidelných dobrovolnických brigádách v rostoucí komunitě trutnovských bikerů. Kurzy techniky jízdy na Trutnov Trails absolvuješ pod vedením Dušana Mihalečka - prvního českého instruktora z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru, Přemka Tejchmana – české enduro ikony, a dalších zkušených instruktorů. Celoodpružené modely kol i trailové hardtaily ti půjčí od lokální značky Qayron. Občerstvit se můžete ve znovuotevřené hospodě Lhotanka.

Základní informace

Lokalita: Trutnov - Lhota

GPS: 50°34’58.343″N 15°57’40.331″E

Kraj: Královéhradecký

Web: www.trutnovtrails.cz

E-mail: info@trutnovtrails.cz

Telefon: +420 770 660 610

Délka tratí celkem: 37 km

Náročnost: Lehká – Těžká

Počet stezek: 14

Typy tratí: Singletrail, Enduro / freeride, Flow trail, Stoupavý trail, Přírodní trail

Další info: POZOR!!! Do odvolání bude uzavřena 1.sekce Trailu pod Jeskyňkou. Objížďka je vyznačena a je krátká. Díky za respekt.

Otevírací doba

Traily jsou otevřeny od dubna do října denně. Zákaz jízdy v noci.
Otevírací doba základny v sezóně: pátek až neděle 9 - 19, o prázdninách denně, ostatní dny po telefonické dohodě.