Trutnov Trails

Trutnov Trails

Trutnov Trails

V blízkosti Trutnova, v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor na Vás čeká téměř 40 km přírodních trailů různých obtížností.

Snad každého zaujme proměnlivý ráz zdejší krajiny a nádherné výhledy do okolí. Nechybí tu pískovcové balvany, skály, lesy, louky a pastviny, jedná se o ideální místo pro horskou cyklistiku. Výchozím bodem oblasti je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, druhým nástupním místem na stezky je parkoviště Pod Sedmidomím. Při jízdě po trailech vás asi nejvíce uchvátí nádherný výhled z pískovcových skal na Modřínovém trailu, který stezkám dává to pravé kouzlo. Máme se ale také na co těšit do budoucna, cílem místních stavitelů je stezky značně rozšířit a nabídnout bikerům až 60 km trailů.

Pokud vás jízda po trailech už přestane bavit nebo byste rádi poznali i okolí, můžete svou návštěvu doplnit o výlety do Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska nebo Broumovska a strávit zde několik báječných dní. Případně můžete vystoupat na některou z rozhleden, kterých tu v poslední době vyrostlo několik. Tou nejbližší je Slavětínská, ale i ostatní jsou v přijatelné dojezdové vzdálenosti.

Potenciál Trutnov Trails je obrovský, příroda je zde nádherná a rozhodně vám toho tato lokalita nabídne spoustu. Pokud máte rádi trailové ježdění, neměla by chybět ve vašem výčtu sezonních cílů.

 

 

Traily

Panský stoupák / 3,2 km

Zkratka k trailům / 4,1 km

 

Floutek / 3,8 km

Obtížnost: ­lehký trail

Jedná se o trail nižší až střední obtížnosti, který odbočuje z Kozího trailu v nejvyšších partiích Čížkových kamenů. Jedná se o špičkový flow trail, jehož design pochází z dílny kanadských Gravity Logic.

Kozí / 5,1 km

Obtížnost: ­lehký trail
Nejstarší trutnovský flow trail nabízí během pětikilometrové trasy i ostřejší červené výzvy v podobě přejezdů kamenů, prudších sjezdů i obřího dřevěného wallridu z dílny Marosany. Od spodní Hit Hit sekce, jejíž stavbu financovala sbírkou samotná bikerská komunita, je vhodný i pro nejmenší jezdce.

Bunkr / 7,0 km

Obtížnost: ­střední
Nejdelší a panoramatický trail v síti TT vede z nejvyššího bodu od Markoušovické rozhledny s famózním výhledem. Jednotlivé sekce mají hodně rozmanitý charakter od přírodních singlů přes luční cesty až po hliněné flow v závěru. 

Úpa / 3,5 km

Obtížnost: ­lehký trail
Spojovací trail, který využívají hlavně bajkeři směřující na TT z centra Trutnova. Vede po březích Úpy a zvládnou ho úplně všichni. 

Trubka trail / 0,7km

Obtížnost: ­lehký trail
Kratší warm-up flow trail slouží jako bezpečná spojka mezi záchytným parkovištěm na Mrtvém jezeře a Lhotou.

Ádr Expres / 2,7 km 

Obtížnost: ­­­střední trail
Novinka v oblasti, zatím bez popisu od tvůrců.

Modřínový / 3.3 km

Obtížnost: středně obtížný trail
První realizovaný trutnovský trail. Spíše syrovější, ale nejvypečenější místa mají většinou i „dámskou“ variantu průjezdu. 

Perníkový / 1,8 km

Obtížnost: ­­­středně obtížný trail
Technický syrový trail přírodního stylu pro zdatné bajkery, který vznikl pro Enduro závody.

Myší dírou / 1,0 km

Obtížnost: ­­­středně obtížný trail
rail střední až nižší obtížnosti využívá staré protipožární příkopy a vrstevnicové cesty s úvozy. Od konce Trailu Pod Jeskyňkou vede nad tratí ke staré panské cestě.

Rýbrcoul / 0,8 km

Obtížnost: ­­­středně obtížný trail
Ryze přírodní enduro varianta v závěru Bunkr trailu. Jen lehce doskládaný trail vás prověří v utažených zatáčkách a odklopených traverzech.

Pod Jeskyňkou / 2 km

Obtížnost: ­­­náročný trail
Hodně sjezdově laděný syrový trail s již legendární Whistler sekcí je výzvou i pro extra zdatné bajkery. Vzhledem k náročnosti této části je zde možnost zvolit objízdnou variantu.

Boulder / 2,6 km

Obtížnost: ­­­náročný trail
Jak napovídá název, tady si opravdu dosyta užijete skalky. Kolem nich i přes ně, odměnou za trochu víc šlapání vám bude řada technických lahůdek a výzev, navíc neskutečně fotogenických. Skvělá průprava před zdoláním „legendární Whistler sekce“. Trail s největším množstvím lávek v naší nabídce.

Ptačí perspektiva / 0,8 km

Obtížnost: ­­náročný trail
Těžší místní trail měří jen necelý kilometr, vyžaduje ale hodně vašich fyzických i psychických sil. Ze skalek a balvanů si opravdu prohlédnete trail z perspektivy dravce a možná se i proletíte.

Žiletka / 2,0 km

Obtížnost: ­­­náročný trail
Trailový okruh o délce 2 km je vedený po skalním hřebínku nad řekou Úpou nad Adamovem. Využívá staré chodníky, kde pojedete fakt na hraně ostří a následně nabídne výhledy na řeku v zaříznutém traverzu v prudším svahu pod korunami mohutných buků.

Jezevec / 0,7 km

Obtížnost: těžký-expert
Nový kamenný trail nejvyšší obtížnosti. Nejtěžší pasáž v lomu má objízdnou variantu.

Střílna / 1,0 km

Obtížnost: těžký-expert
Novinka patří mezi nejatraktivnější traily v České republice. Vzhledem k náročnosti prudkých pasáží je víc než vhodné jezdit ho za sucha!


 

Zázemí

  • k zapůjčení jsou kola od značky Qayron, kurzy techniky jízdy
  • informace o trailech a okolí, prodej map, reklamních předmětů a permitů na podporu budování trailů, základní spotřební materiál pro cyklisty
  • občerstvení u základny ve Lhotě
  • jediné možné parkování je na našem hlavním parkovišti na Popílkovém jezeře
  • k dispozici na základně
  • Víte, že…? Za vším tady stoji místní trailbuildeři v čele s Honzou Rejlem. Podporu může každý vyjádřit dobrovolným příspěvkem na údržbu, nebo také aktivní účastí na pravidelných dobrovolnických brigádách v rostoucí komunitě trutnovských bikerů. Kurzy techniky jízdy na Trutnov Trails absolvuješ pod vedením Dušana Mihalečka - prvního českého instruktora z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru, Přemka Tejchmana – české enduro ikony, a dalších zkušených instruktorů. Celoodpružené modely kol i trailové hardtaily ti půjčí od lokální značky Qayron. Občerstvit se můžete ve znovuotevřené hospodě Lhotanka.

Základní informace

Lokalita: Trutnov - Lhota

GPS: 50°34’58.343″N 15°57’40.331″E

Kraj: Královéhradecký

Web: www.trutnovtrails.cz

E-mail: info@trutnovtrails.cz

Telefon: +420 770 660 610

Délka tratí celkem: 40 km

Náročnost: Lehká – Těžká

Počet stezek: 15

Typy tratí: Singletrail, Enduro / freeride, Flow trail, Stoupavý trail, Přírodní trail

Další info: Aktuálně bude biková sezóna zahájena 20.4.2024.

Otevírací doba

Traily jsou otevřeny od dubna do října denně. Zákaz jízdy v noci.

Duben 8:00 - 18:30
Květen 8:00 - 19:00
Červen, Červenec 8:00 - 20:00
Srpen 8:00 - 19:00
Září 8:00 - 18:00
Říjen 9:00 - 17:00


Otevírací doba základny v sezóně: pátek až neděle 9 - 19, o prázdninách denně, ostatní dny po telefonické dohodě. 

Střediska v okolí