Trutnov Trails

Tipy na pěší výlety – Trutnov Trails

 • Areál Mladé Buky

  Areál Mladé Buky

  Bobová dráha, letní tubing, BikePark, půjčovna kol a elektrokol, dětské hřiště s trampolínami, 16 metrů dlouhá nafukovací housenka Megi, bungee trampolína, skluzavky a tobogány. Dále v areálu můžete využít čertovskou stezku pro děti v délce 500 metrů nebo naučnou stezku v délce 10 km.

  Více informací
 • Hospitál Kuks a Braunův Betlém

  Hospitál Kuks a Braunův Betlém

  Hospitál Kuks je bývalý zaopatřovací ústav milosrdných bratří pro vysloužilé vojáky. Byl vystavěn po r. 1707 hrabětem Františkem Antonínem Šporkem. Světoznámá je zdejší barokní sochařská výzdoba od Matyáše Bernarda Brauna z let 1718–1720. Představuje alegorie lidských ctností a neřestí. Nedaleko Kuksu se nachází lesní galerie biblických soch a reliéfů, pojmenovaná dle svého autora M. B. Brauna – Braunův Betlém.

  Více informací
 • Trutnov

  Trutnov

  Město v údolí řeky Úpy je jediné v Česku, kde se hlavní náměstí jmenuje po Krakonošovi – a co víc, Pán hor tu má dokonce kašnu s vlastní podobiznou a trpaslíky! Trutnov je známý také jako město hudebních festivalů pod širým nebem, k prohlídce zve Muzeum Podkrkonoší, galerie i moderní centrum Uffo.

  Více informací
 • ZOO Dvůr Králové – ZOO, safari, expozice dinosaurů

  ZOO Dvůr Králové – ZOO, safari, expozice dinosaurů

  Zoologická zahrada Dvůr Králové je druhá největší v Česku. Specializuje se na africká zvířata, ale chová i řadu ohrožených druhů z jiných světadílů. Od roku 1989 jezdí po SAFARI (přirozené prostředí zvířat ve výbězích) dvoupatrové turistické autobusy s návštěvníky přímo mezi zvířaty. Od roku 2011 je dokonce možné tuto trasu absolvovat vlastním autem.

  Více informací