Březovský trail

Březovský trail

Březovský trail

Jedná se o menší, dalo by se říci, rodinné středisko, které vlastně není střediskem. Jde o městské sportoviště, které těsně přiléhá k městu Březová nad Svitavou, ležící na spojnici mezi Brnem a Svitavami.

Traily vznikají za podpory obce na místě, kde se původně nacházela trať vybudovaná nadšenci nelegálně. Obec po dohodě se správcem lesa došla k závěru, že terénní stezky mohou být pro region přínosem a lesu neublíží, pokud budou vybudovány řádně s ohledem na terén, porost či výskyt zvěře. „Projekt tím usměrňuje návštěvnost území, omezuje budování „divokých“ tras tohoto typu, včetně nekontrolované eroze a výskytu odpadů a rušení zvěře,“ uvádí obec.

Projekt Březovského trailu je pěkným případem, jak se mohou obec, správce lesa i bikeři dohodnout na kompromisu, který bude přijatelný pro všechny. Vznikne díky tomu atraktivní lokalita pro sportovní vyžití v přírodě.

Traily

modrý trail - Náročný - 1,4 km - pozvolné klesání a méně náročné překážky

červený trail - Obtížný - 1,2 km - větší skoky, lávky a více adrenalinu

černý trail - Nebezpečný - 0,8 km - nejprudší sklon a také nejnáročnější překážky

 

Zázemí

  • Pekárna a pizzerie s grandiózní pizzou, skvělým kolenem v Březové. Káva SimiCoffee.

Základní informace

GPS: 49°38’49.554″N 16°30’43.846″E

Kraj: Pardubický

Web: www.hontercup.cz

E-mail: jan.stupka@hvizol.cz

Telefon: 601 525 504

Délka tratí celkem: 3,4 km

Náročnost: Střední – Těžká

Počet stezek: 3

Typy tratí: Enduro / freeride, Flow trail, Přírodní trail

Další info: Aktuálně listopad 2022: v souvislosti s celkovou rekonstrukcí modrého trailu jsme byli nuceni uzavřít i černou lajnu. Děkujeme, že respektujete uzavření obou trailů.

Střediska v okolí