Bikepark Klíny

Bikepark Klíny

Bikepark Klíny

Adrenalinové dobrodružství na kole nebo koloběžce v terénu, zábava pro děti, dospělé i celé rodiny v Krušných horách? Vyrazte do Bikeparku Sport areálu Klíny! Tratě pro děti, začátečníky i náročné bikery, vedeny částečně lesem i po sjezdovce. Těšit se můžete na singltreky, downhill, lesní terén, překážky i skoky.

Na horském kole dolů, lanovkou nahoru. Sjíždí se na upravených tratích s terénními nerovnostmi určených jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce, které končí přímo u nástupiště lanovky. Díky sedačkové lanovce s držáky na kola, která Vás vyveze zpátky na začátek trati, si jízdu užijete bez velké námahy a věřte, že Vás ježdění z kopce dolů bude bavit stejně, jako lyžování v zimě.

Traily

V Bikeparku je orientace snadná a traily mají obvyklé dělení náročnosti.

zelené a modré tratě jsou pro začátečníky a rodiny

červené tratě jsou pro pokročilé jezdce

černé tratě jsou pro velmi zkušené jezdce

 

Všem nadšencům terénní cyklistiky doporučujeme nové endurové traily v okolí Sport areálu Klíny, v krásné krušnohorské přírodě.

Traily projektují, staví a udržují Tomáš Trunschka, Ondřej Málek a Josef Schiller + jejich parta pomocníků.

ORE TRAIL
Je zatím nejlehčím trailem, který se vine v bukovém lese od jeho startu na Mračném vrchu. Trail je sjízdný pro většinu zkušenějších cyklistů. Start trailu je velmi podobný svým flow charakterem první polovině Dam trailu, ale nestřídá ho technická pasáž. Trail klesá v podobném profilu až k přehradě. Ve spodní pasáži je možné odbočit od Dr. Jakylla k panu Hydovi v podobě našeho nejtežšího Shorty trailu.

DAM TRAIL
Trail nazvaný podle Janovské přehrady, kde je také cíl i ostatních trailů, jeho start je na Mračném vrchu. V úvodní polovině se dá trail charakterizovat jako plynulý single track v bukovém porostu, který se neustále zrychluje a tím nabírá na obrátkách. Po přejezdu do březového lesa se trail mění ve středně technicky obtížný, který je ovšem v pomalé rychlosti sjízdný pro většinu zkušenějších cyklistů. Závěrem trailu vás osvěží přejezd horského potoka a následně brzdíte u vpusti Janovské přehrady.

DEER TRAIL
Nejnovější trail, který začíná v jedné třetině stoupacího Ethylenu a zavede vás opět k Janovské přehradě. Začíná jako mírný sjezd od obce Klíny na hranu svahů Janovské přehrady kde se to trochu rozjede.

SHORTY TRAIL
Je náš nejtěžší a krátký trail, kde se do cesty připletlo pár balvanů. Trail není potřeba moc popisovat, uvidíte sami. Nutné je zmínit, že v případě deštivého počasí mohou být kamenité pasáže hůře sjízdné.

ETHYLEN TRAIL

Je stoupací trail, který Vás dovede na start Dam trailu a Ore trailu. Začíná za sportovní halou Sport areálu Klíny.

Zázemí

  • čtyřsedačkové lanovka Doppelmayr
  • terénní koloběžky nebo terénní kola pro děti i dospělé; nová celoodpružená kola značky MERIDA - modely ONE-Sixty a ONE-Forty všech velikostí; ke každému kolu nebo koloběžce půjčujeme cyklistickou přilbu zdarma; nově půjčujeme i integrální přilby a chrániče kolen a loktů značky 100% (za příplatek)
  • restaurace s vlastním pivovarem, bar s terasou
  • parkování zdarma u hotelu Emeran a na parkovištích areálu
  • ZIPLINE KLÍNY - ve Sport areálu Klíny vás instruktor oblékne do celotělového úvazku, nasadí vám helmu a zajistí na kladku s elektropohonem. Pak už jen dáte pokyn ke startu a budete si užívat 1400 metrů dlouhý přelet nad Šumenským údolím na protější kopec do krásné krušnohorské divočiny na přestupní stanici. Tady vás instruktor přejistí na druhé lano a posvištíte 800 metrů zpátky k nástupišti lanovky, která vás odveze zpět do Sport areálu Klíny.

Základní informace

GPS: 50°37’41.618″N 13°33’56.989″E

Kraj: Ústecký

Web: www.kliny.cz

E-mail: zimlet@kliny.cz

Telefon: 723 527 983

Náročnost: Lehká – Těžká

Počet stezek: 9

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Enduro / freeride, Flow trail, Stoupavý trail, Přírodní trail

Další info: Aktuálně bude biková sezóna zahájena 13.4.2024.

Otevírací doba

Lanovka je v provozu v měsících květen - říjen.

Střediska v okolí