Čertovy stezky

Čertovy stezky

Čertovy stezky

Brána Beskyd - Čertovy stezky pro horská kola

Skupina nadšenců pracuje na komunitním projektu Čertových stezek v okolí Nového Jičína. Jedná se o přírodní stezky (traily) pro milovníky jízdy na horských kolech v terénu.

Fanoušci cyklistiky z Nového Jičína, milující jízdu v přírodním terénu, spojili síly, aby v okolí města vybudovali prvních sedm kilometrů různě náročných stezek, takzvaných trailů. Pohyb na kole na stezkách v lese je úplně jiný zážitek než na cestě či asfaltové cyklostezce.

Cyklistické stezky lesním terénem, určené pro horská kola, jsou koncipovány tak, aby zapadly do krajiny a nijak ji nenarušovaly. Materiály na jejich stavbu jsou pouze přírodní hlína, dřevo, štěrk, a výstavba trailů se řídí metodikou určující řadu parametrů (sklon, poloměr zatáček), aby jízda na nich byla bezpečná a zábavná.

Traily

Kde traily najdu ? Prosím buďte trpěliví, dokud nedojde k projednání a schválení trailů s majiteli pozemků, nechceme jejich přesné trasy zveřejňovat. Bylo by to nefér vůči majitelům pozemků a nepřispělo by to k úspěchu samotného jednání. Díky za pochopení.

Základní informace

Lokalita: Nový Jičín

GPS: 49°34’2.014″N 18°0’5.846″E

Kraj: Středočeský

Web: www.certovystezky.cz

E-mail: info@certovystezky.cz

Náročnost: Lehká, Střední

Typy tratí: Singletrail, Přírodní trail

Střediska v okolí