Singletrails Bílá

Singletrails Bílá

Singletrails Bílá

Důkazem toho, že Beskydy mají cyklistům hodně co nabídnout, je i projekt Single Trails Bílá, který najdete v Resortu Bílá Beskydy v obci Bílá nedaleko Starých Hamrů či vodní nádrže Šance. Traily vedou z vrcholu Zbojnická až k řece do centra údolí Resortu Bílá beskydy. Vše spadá do areálu zimního sportoviště SKI Bílá, proto se zde dočkáte i čtyřsedačkové lanové dráhy Zbojník pro pomoc při zdolání výjezdu. Areál hostí mnoho letních aktivit pro rodiny s dětmi, ale i adrenalinové nadšence. V průběhu roku se zde koná také mnoho akcí jako BikeFest, sjezdové závody Moravsko – Sloveský pohár MSDH cup nebo velké koncerty.

Traily

K dispozici je tu pro vás několik různě náročných tras, na jejichž start se dostanete lanovkou. Během jízdy dolů si vychutnáte prudké zatáčky i různě obtížné skokanské prvky.

Refresh trail - střední obtížnost / 3 km

Zábavný Flow trail s vysokými klopenkami, lavicemi a dropy. Modře označený, středně obtížný trail je i pro méně zkušené jezdce, ale doporučujeme celoodpružené kolo. V půlce trasy se můžete těšit na dlouhou dřevěnou lávku, která je pro tento trail charakteristická. Tak dlouhou lávku nenajdete široko daleko.

Medvěd trail – těžší obtížnost / 2,1 km

Freeride trail s klopenými zatáčkami, dropy a kořenovými pasážemi. Nově pro rok 2020 zde budou přidány dřevěné prvky, vysoká dřevěná klopenka a další technické úseky, které trail oživí. Těšit se tak můžete na další zábavný trail na Bílé, který je určen pro zkušenější jezdce.

Unicorn trail - DĚTSKÝ TRAIL

Novinkou pro rok 2020 je jednoduchý rodinný trail, který bude začínat na vrcholu lanovky a pomocí vytyčovacích branek dovede každou rodinu s dětmi bezpečně a zábavně dolů. Jednoduché technické prvky, malé zatáčky a zábavná trasa, to je unicorn trail.

SKILLS CENTRUM

Skills centrum slouží ke zlepšení a zdokonalení techniky jízdy na kole. Pumpovací vlny, klopené zatáčky a dřevěné prvky jsou prvními krůčky k bezpečnému sjezdu trailových tratí. Je určeno zejména pro děti a začínající bikery. Skills centrum najdete u parkoviště trailcentra.

Propojovací trail - jednoduchá obtížnost / 0,4 km

Jednoduchý propojovací trail od Refresh trailu k lanovce

Výjezdová trasa - 4,1 km

Stoupací cesta až na vrchol hory Zbojnická (k výstupní stanici lanovky) POZOR! Obousměrný provoz a výskyt i jiných dopravních prostředků (auta, kola, koloběžky...).

MAPA TRAS ZDE

 

Tipy na další aktivity pro celou rodinu

PAŠERÁCKÁ STEZKA

Jediná dětská ferrata v ČR. Zábavná stezka plná průlizek, visutých mostů, zajímavých míst a skrýší. Výchozí místo je horní stanice lanové dráhy a trasa má 1,6 km.

ZBOJNICKÝ CHODNÍK

Děti po cestě dolů odpovídají na otázky a učí se o Zbojnících z Beskyd. Výchozí místo je horní stanice lanovky, trasa má 3 km a je vhodná pro pěší turisty a rodiny s dětmi.

DALŠÍ AKTIVITY

Vzduchová trampolína, dětská lezecká stěna, pláž uprostřed hor, letní tubing, kolotoč Rotondo, skluzavko ráj, domácí zvířátka, vodní svět, archeologické naleziště, aquazorbing, minigolf a další.

 

Zázemí

  • čtyřsedačková lanovka Zbojník
  • servisní technik k dispozici pátek - neděle, možnost zapůjčení servisního vybavení pro vlastní opravu
  • k dispozici v areálu, možnost zapůjčení také koloběžky
  • u spodní stanice lanovky
  • parkoviště pro 750 aut ZDARMA, možnost zaparkovat karavan a připojit se na elektřinu (po domluvě na pokladně areálu)
  • ano
  • ano
  • k dispozici v areálu
  • Infocentrum

Základní informace

Lokalita: Bílá, Beskydy

GPS: 49°26’34.174″N 18°27’28.170″E

Kraj: Moravskoslezský

Web: www.skibila.cz

E-mail: vvrzgula@skibila.cz

Telefon: +420 602 632 145

Délka tratí celkem: 9,6 km

Náročnost: Velmi lehká – Středně těžká

Počet stezek: 3

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Enduro / freeride, Flow trail

Další info: !SEZÓNA 2023 NEBYLA V PROVOZU Z DŮVODU VÝSTAVBY NOVÉ LANOVKY! UVIDÍME, JAK TO BUDE V ROCE 2024.

Otevírací doba

Květen až Červen: Pá, So, Ne (svátky) 9 – 17

Červenec až Srpen: každý den 9 – 17

Září až Říjen: Pá, So, Ne (svátky) 9 – 17

Střediska v okolí