Trail u Jericha Vlčnov

Trail u Jericha Vlčnov

Trail u Jericha Vlčnov

ÚNOR 2023
!!!ZÁKAZ VSTUPU!!!
Velký vítr v minulém týdnu neminul ani náš trail. Spousta stromů je vyvrácených a u většiny hrozí pád!! Na vyčištění budeme co nejrychleji pracovat.
Proto vás prosíme nevstupujte do lesa.
Děkujeme.
Jericho tým

 

Trail u Jericha se nachází v malebné obci Vlčnov, známé především díky slavnostem Jízdy Králů, která se pořádá každoročně a její historie sahá až do 19. století. I díky tomu se obci říká tzv. „Perla Slovácka“. Obec je zároveň i provozovatelem trailů, které vznikají na základě dobrovolnické práce občanů Vlčnova a okolních obcí.

Veškeré traily jsou situovány v nevelkém, zato členitém a hustě porostlém svahu v dolní části obce. V současné době jsou k dispozici tři trasy, u kterých jsme se snažili maximálně využít daný terén v souladu s přírodou. Traily jsou budovány tak, aby oslovily jak méně zdatné cyklisty, tak i ostřílené dravce, kdy obtížnost si každý určuje sám pouze svou rychlostí. Na trailech se nachází i umělé překážky, které je však možné ve všech případech bezpečně objet.

Nástupní místo celého areálu se nachází přímo u hlavní cesty vedoucí přes obec směrem na Veletiny. Zde také začíná Uphill neboli výjezdová trasa, která nabídne příjemnou cestu na vrch kopce všem cyklistům bez ohledu na výkonnost nebo počet převodů. Je zde i původní, kratší, ale daleko prudší varianta. Ta dá sice zabrat, ale jistě si také najde své příznivce.

Ve spodní části lesa je malý dirtpark pro skokany na kolech.

Traily

Vlčnovský trail

obtížnost lehká - jednoduchý trail doslova pro každého, který vás naučí práci s kolem v boulích a klopenkách a zároveň opepří jízdu přejezdem několika dřevěných lávek; minimální klesání a maximální využití terénu

Hřebenáč

obtížnost středně těžká - v horní části rytmický a rychlý trail s množstvím skoků, který se později strmě láme dolů, nechybí však možnost volby z několika obtížností

Roklina

obtížnost středně těžká - trail s velkým potenciálem, však se také bude dále prodlužovat; první část je společná s trailem Hřebenáč, později vás však hodí do zábavného žlebu s několika možnostmi obtížnosti

 

Traily u Jericha měří dohromady kolem 2,5 km, nabízí se mnoho křížení. Všechny stezky jsou upravené.

Zázemí

  • občerstvení v Dolní hospodě (cca 500 m)
  • parkoviště pro auta přímo u trailů

Základní informace

Lokalita: Vlčnov

GPS: 49°1’15.553″N 17°34’18.040″E

Kraj: Zlínský

E-mail: trailujericha@seznam.cz

Délka tratí celkem: 2,5 km

Náročnost: Lehká – Středně těžká

Počet stezek: 3

Typy tratí: Singletrail, Enduro / freeride, Flow trail, Stoupavý trail

Další info: !!!ZÁKAZ VSTUPU!!! Skrze velký vítr je spousta stromů vyvrácených a u většiny hrozí pád!! Aktuálně sezóna 2022 ukončena 26. listopadu.

Otevírací doba

od 1. 4. do 1. 10.  (8.00 do 17.30 hod.)

od 1. 10. do 1. 4.  (8.00 do 16.00 hod.)