Cyklopark Mysločovice

Cyklopark Mysločovice

Cyklopark Mysločovice

Háj za obcí Mysločovice, z níž by kamenem dohodil do Zlína či Otrokovic, skrývá skromné, ale o to zábavnější ježdění. Z cyklostezky mezi Mysločovicemi a Sazovicemi odbočíte u altánku pod hřbitovem do lesa a vmžiku se houpete po upravených pěšinkách, zbudovaných místními nadšenci s podporou města, vlastníků pozemků a dalších organizací.

Naleznete u nás zábavný singletrack, který zvládnou i menší děti, ale zároveň pobaví i zkušené bikery. Cílem je vybudovat místo, kde mládež, rodiny a bikeři mohou aktivně trávit svůj volný čas. Cyklopark Mysločovice i přes svou malou rozlohu nabízí opravdu velmi atraktivní vlnící se stezku mezi stromy, stoupáky i technické sjezdy.

Naším cílem nebylo postavit park jen pro zkušené bikery, našim cílem bylo postavit místo, kde bikery jízdě na kole naučíme!

Tento projekt se stal jedinečným a zcela unikátním, jedná se o první oficiální okruh pro příznivce horských kol v okolí! A nejenom pro ně, stezka dobře slouží i k procházkám ve volném čase či aktivnímu odpočinku. Je však dbát na zvýšenou pozornost a cyklistům umožnit případný průjezd. Jen díky vzájemnému respektu všech bude sloužit ku prospěchu všem.

 

Traily

Stezka je budována tak, aby dokonale zapadla do rázu lokality a zcela splynula s terénem, byla zábavnou. Po vystoupání ke kříži nad Mysločovice následuje klesání doplněné o terénní vlny a klopené zatáčky, odkud dále stezka stoupá do nejvzdálenějšího bodu Háje. Atraktivní jsou zde místa, která vedou po dřevěných mostcích přes koryta a propadliny. Následuje návrat horní částí krásně klikatou stezkou do březového hájku, odkud následuje už jen klesání, které nabízí např 60 m dlouhou dřevěnou lávku, klopené zatáčky, prudší úseky, skoky atd.

Zázemí

  • na kraji obce

Základní informace

Lokalita: Mysločovice

GPS: 49°15’5.074″N 17°34’2.520″E

Kraj: Zlínský

Web: cykloparkmyslocovice.webnode.cz

E-mail: vach.dt@seznam.cz

Telefon: +420 737 869 579

Délka tratí celkem: 2,5 km

Náročnost: Lehká, Střední

Počet stezek: 1

Typy tratí: Singletrail, Enduro / freeride, Flow trail

Další info: Aktuálně sezóna 2024 zahájena.

Střediska v okolí