Bike Aréna Anthropos

Bike Aréna Anthropos

Bike Aréna Anthropos

Uměle vybudovaný tréninkový XC (cross-country) okruh v Pisárkách u Anthroposu s řadou pojmenovaných technických pasáží např. Houpačky, Rock Garden, Twins, Extrem, Čertík, Rock ´n´ Roll Garden. Probíhají zde závody horských kol v cross country a tomu odpovídá i charakter trati. Jezdí se stále nahoru nebo dolů a není nouze o překážky, které prověří technickou zdatnost bikerů.

Brněnská Bike aréna ANTHROPOS však není vyhrazená jen závodníkům. Naopak, vznikla před lety se záměrem nabídnout příznivcům horských kol z řad široké veřejnosti atraktivní lokalitu pro cross country cyklistiku v podobě bohaté nabídky tratí různé náročnosti. A co víc, bike arena se nachází v samotném centru města.

I když si tak na trailových tratích příjdou na své všichni hobíci, pravidelné konání závodů mistrovství republiky i Českého poháru svědčí o tom, že techničtější a náročnější pasáže splňují i požadavky a nároky soutěžní MTB cyklistiky.

Trať je kompletně průjezdná i v době mimo závody. Prosíme však všechny, aby se v době mimo závody chovali co nejohleduplněji vůči pěším. Technické sekce jsou většinou zcela mimo normální provoz, ale dávejte velký pozor při křížení komunikací, po kterých se chodci pohybují. Prosíme bajkery, aby se po trati pohybovali pouze ve vyznačeném směru. Výjezdy nejsou konstrukčně stavěny pro sjezd s bržděním. Také prosím, abyste v technických sjezdech nevyjížděli mimo zpevněné části tratě. Jednak ničíte docela náročnou práci a vytváříte drážky, kde při deštích početou potoky vody a zničí celé okolí tratí.

Traily

zelený trail - pro začínající bikery

modrý trail - pro zahřátí zkušených bikerů

červený trail - pro zkušené bikery

černý trail - závodní trasa s extrémními pasážemi

Zázemí

  • Pro mimobrněnské je příjezd Pisáreckým tunelem od dálnice D1. Pro brněnské je možné dojet ke stadionu za Anthroposem po cyklostezce. Stadion je mimo závody uzavřený, ale je možné po cyklostezce dojet k výjezdu ze stadionu směrem k dálničnímu tunelu a zde se napojit na trať XC.

Základní informace

Lokalita: Brno

GPS: 49°11’17.945″N 16°33’56.980″E

Kraj: Jihomoravský

Web: sportprobrno.cz

E-mail: vidlak@sportprobrno.cz

Náročnost: Střední – Těžká

Počet stezek: 4

Typy tratí: Singletrail, Flow trail, XC trail

Další info: Anthropos je v provozu od 1.4.2024 do 30.11.2024

Střediska v okolí