Singletrail Moravský kras

Singletrail Moravský kras

Singletrail Moravský kras

Singletrailové centrum u Jedovnice zahájilo svůj provoz zkraje sezony 2016 hned třemi trasami (dva lehčí až středně obtížné a jeden náročnější) a jedním stoupacím trailem, přičemž plány na růst jsou jednoduše řečeno odvážné.

Lokalita je známá mimo jiné každoročním pořádáním akce Velo Test Fest, při níž lze za jediný den otestovat libovolný počet z až 600 kol různých typů. Areál se rozkládá nedaleko Brna (spojení s ním stezkou je také v plánu), kde je u rybníka Olšovec kemp a plnohodnotné zázemí. K dispozici je zatím necelá třicítka kilometrů uměle zbudovaných stezek s malým převýšením, ale s o to větší hravostí.

Náročnost zde určuje rychlost – vše pomalu sjede i dítě, zručný cyklista si tu pak i pěkně zaskáče. Zábavu však nabízí i přilehlé okolí, kopce protkané stezkami, nádherná příroda. Napojit se lze kupříkladu na cyklostezku Srdcem Jižní Moravy. Dostatek zábavy minimálně na celý víkend.

Tratě

Dobrodružství si na našich stezkách užijí začátečníci i pokročilí. Přijeďte s rodinou nebo přáteli.

Okruh 1 / 10,5 km

Užijte si jízdu kompletně po trailových stezkách. Čekají vás klidové úseky vinoucí se mezi stromy i klopené zatáčky. Vaši fyzičku mírně potrápí také trojnásobné stoupání do kopce. Pokročilejší jezdci si určitě užijí tři klesání s množstvím skoků i klopených zatáček.
Náročnost: modrá/červená
Vhodné pro děti: ano

Okruh 2 / 11,5 km

Okruh 2 spojuje hravé klidnější trailové úseky s pasážemi plnými skoků a klopených zatáček, které si užijí milovníci velkých rychlostí. Zvládnou ho ale snadno i začátečníci, stačí jet pomaleji.
Náročnost: modrá/červená
Vhodné pro děti: ano

Okruh 3 / 6,5 km

Milovníci adrenalinu, Okruh 3 je přesně pro vás! Vystoupáte do nejvyššího bodu našich stezek a poté vás čekají klopené zatáčky a skoky. Při jízdě v úseku Paseky si budete připadat jako na horské dráze. A pokud se na adrenalinový zážitek necítíte, jednoduše zpomalíte.
Náročnost: modrá/červená/černá
Vhodné pro děti: pouze pro zdatnější

Víte, že…?

Dušemi celého projektu jsou Petr Vaněk a Tomáš Tureček. Mimochodem, stejný Petr Vaněk stojí za pořádáním závodů Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Singletraily jsou úzké přírodní stezky projektované a budované dle speciální a léty prověřené metodiky, díky které se Singletrail stává uceleným produktem pro rekreaci v přírodě. Singletrail je jednosměrná stezka pro horská kola, citlivě zasazená do terénu, na které zažijete opravdovou zábavu.

Na kraji Brna v Mariánském údolí rostou nové singletraily v rámci projektu Singletrail Moravský kras. Vznikají tu 3 okruhy s charakterem podobným tomu, co znáte z Jedovnic . Otevření je v plánu v květnu roku 2018.

Zázemí

  • k dispozici v centru areálu
  • bikeshop, test centrum a půjčovna silničních i horských kol, průvodce/instruktor
  • k dispozici v centru areálu
  • občerstvení u základny Jedovnice i v kempu
  • parkoviště až pro 500 aut -zdarma
  • k dispozici
  • k dispozici
  • infocentrum s mapami a nápady na vytížení celé rodiny, ubytování ve stanech či chatkách nebo v penzionu KŮLNA (www.kulna-jedovnice.cz)

Základní informace

Lokalita: Autokemp Olšovec, Jedovnice

GPS: 49°19’58.065″N 16°45’54.251″E

Kraj: Jihomoravský

Web: www.singlekras.cz

E-mail: info@singlekras.cz

Telefon: +420 731 462 595

Délka tratí celkem: 28,5 km

Náročnost: Velmi lehká – Střední

Počet stezek: 3

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Flow trail, Stoupavý trail

Otevírací doba

Stezky jsou v provozu 2 hodiny po východu slunce až 2 hodiny před západem slunce, přes zimu jsou uzavřeny.

Otevírací doba Základny: v hlavní sezóně: po–pá 8:00–20:00, so–ne 8:00–22:00, aktuální otevírací doba je uvedena na našich stránkách.