Boskovické stezky

Boskovické stezky

Boskovické stezky

Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka. Traily jsou součástí areálu Sportpark Boskovice a dostaly název Boskovické stezky.


Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pumptracku.


Singltraily začínají i končí v areálu Sportparku Boskovice a mají charakter okruhů. Začátky, konce a křížení trailů jsou vyznačeny dřevěnými sloupky se štítky s číslem trailu.

 

Traily

Modré traily č. 1 a č. 3 jsou tzv. páteřní. Propojují všechny traily, slouží jako nástupy na ně. Z nich se oddělují všechny gravity traily. Jejich profil je jednak stoupací, jednak klesající. Tyto páteřní traily sousedí s obousměrnou cyklotrasou číslo 5028 vedoucí z města Boskovice od evangelického kostela do lesa městského Doubravy a dále lesními porosty ve směru na Šebetov, Pohoru, Konice do Prostějova.

Modré traily – lehké, jednoduché traily, obsahují několik klopených zatáček a boulí.

Stezky lehké obtížnosti (označené modrou barvou) jsou vhodné pro cyklisty všech věkových a výkonnostních kategorií i začínající cyklisty. Jezdec však musí mít alespoň základní zkušenost s jízdou na kole a musí být schopen kolo na stezce bezpečně ovládat. Na modré trase nejsou žádná náročná stoupání ani klesání. Modrou trasu ocení i bajkeři, kteří si chtějí užít odpočinkovou jízdu krásným lesním prostředím.

1 MODRÝ LEHKÝ 0,50
2 MODRÝ LEHKÝ 0,56
3 MODRÝ LEHKÝ 1,15
4 MODRÝ LEHKÝ 0,84
5 MODRÝ LEHKÝ 1,17


Červené traily – náročnější než modré traily, vlní se lesem a obsahují klopenky, boule a bezpečné menší skoky.

Středně obtížné stezky (označené červenou barvou) jsou určeny cyklistům, kteří mají zkušenosti s jízdou v terénu po úzkých jednostopých stezkách a bezproblémově zvládají jízdu po lehkých stezkách v areálu Boskovických stezek. Vlní se horským úbočím, umožní Vám hrát si s kolem, dovolí Vám plynulou, dynamickou jízdu a zlepšují jízdní dovednosti.

6 ČERVENÝ STŘEDNĚ OBTÍŽNÝ 1,30
7 ČERVENÝ STŘEDNĚ OBTÍŽNÝ 0,64
8 ČERVENÝ STŘEDNĚ OBTÍŽNÝ 0,97


Černý trail – náročnější především kvůli většímu klesání v dolní části a charakteru prvků na trati. Doporučujeme pouze zkušenějším jezdcům.

Na stezku označenou jako náročná (černá barva) se vydají pokročilí cyklisté s bohatými zkušenostmi s jízdou po úzkých lesních cestách a vysokou úrovní dovednosti ovládání kola v terénu. Je to úzká stezka, s větším klesáním v dolní části, která prověří vaše umění v ovládání kola, avšak nikdy neztrácí flow.

9 ČERNÝ NÁROČNÝ 0,63


XCO 1 - jedná se o trať s vysokou technickou náročností měřící 2,5 km. V terénu je značena žlutě.

Základní informace

Lokalita: Sportpark Boskovice Svatopluka Čecha 2554 (začátek lesa Doubravy, směr Westernové městečko)

GPS: 49°29’41.734″N 16°40’53.378″E

Kraj: Středočeský

Web: www.boskovickestezky.cz

E-mail: sportpark@boskovice.cz

Délka tratí celkem: 10 km

Náročnost: Velmi lehká – Střední

Počet stezek: 10

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Flow trail, Pumptrack, Stoupavý trail, Přírodní trail

Další info: Aktuálně biková sezóna 2024 zahájena.

Střediska v okolí

Užitečné informace