Singletrail Moravský kras - Mariánské údolí

Singletrail Moravský kras - Mariánské údolí

Singletrail Moravský kras - Mariánské údolí

Singletrail Moravský kras: Mariánské údolí zahájil provoz v roce 2018. Už podle názvu je patrné, že tvůrci jsou stejní jako v případě Singletrailu Moraský kras - Jedovnických stezek. Obě nástupní místa jsou sesterská a do budoucna existují plány na jejich propojení trailem. Aktuálně Mariánské údolí nabízí zatím necelou třicítku hravých kilometrů. 

Náročnost zde určuje rychlost – vše pomalu sjede i dítě, zručný cyklista si tu pak i pěkně zaskáče. Zábavu však nabízí i přilehlé okolí, kopce protkané stezkami, nádherná příroda Moravského krasu. Ve spojení se Singletrailem Moravský kras - Jedovnické stezky je to dostatek zábavy minimálně na celý víkend.

 

Traily

Vyberte si ze 3 okruhů ten nejvhodnější nebo se podívejte na mapu stezek.

Okruh 1 / 6 km

První část vede do kopce a zpestří ji několik dřevěných lávek. Z kopce stezka nabírá skvělou "flow" množstvím klopených zatáček, kompresních přejezdů erozních rýh a menších skoků. Jako vždy na Singlekrasu ale platí, že jízdu si užije každý od juniora po zkušeného bikera.

Trasa: Základna Mariánské údolí – Lávky – U jezevce – Pod kapličkou – Základna Mariánské údolí
Náročnost: červená
Vhodné pro děti: ano

 

Okruh 2 / 14 km

"Family" trail pro celou rodinu s vlnícím se terénem. Snadným asfaltovým stoupáním vyjedete k Horákovské myslivně, abyste se mohli ponořit do nekončící symfonie trailového „flow“. Jedna zatáčka střídá druhou, terénní vlny, klopené zatáčky a nekonečná zábava. Trail je extrémně dlouhý a po jeho délce postupně narazíte na několik stoupání i kratších sjezdů. 

Trasa: Základna Mariánské údolí – Stoupací cesta – Vápenky – Mezi hájenkami – Březový – U Chlapečka – Palaška – Základna Mariánské údolí
Náročnost: modrá/červená
Vhodné pro děti: ano

 

Okruh 3 / 6,5 km

Nejdynamičtější a zároveň nejkratší trasa v Mariánském údolí. Stejným stoupákem jako na okruhu č. 2 vyjedete k Horákovské hájence, kde začíná převážně klesající stezka plná skoků a zatáček. Pokud se ale na divokou jízdu necítíte, stačí zpomalit a trasu snadno zdoláte.

Trasa: Základna Mariánské údolí – Stoupací cesta – Kasárna – Nad Rakem
Náročnost: červená/černá
Vhodné pro děti: pouze pro zdatnější

Víte, že…?

Sesterským projektem Mariánského údolí jsou Jedovnické stezky? Stezky mají kromě loga, webu a společného marketingu i velmi podobný charakter.

Základní informace

Lokalita: Mariánské údolí, Brno

GPS: 49°12’31.694″N 16°42’44.820″E

Kraj: Jihomoravský

Web: singlekras.cz

E-mail: info@singlekras.cz

Telefon: +420 777 674 719

Délka tratí celkem: 26,5 km

Náročnost: Velmi lehká – Středně těžká

Počet stezek: 3

Typy tratí: Family trail, Singletrail, Flow trail, XC trail, Stoupavý trail

Další info: Aktuálně biková sezóna 2024 zahájena.

Střediska v okolí